Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Програма

15 вер. 2016 - 31 груд. 2016

Викладання чеської мови носіями

Чеський центр запроваджує викладання носіями мови в Києві, Львові, Харкові, Днiпрi, Вінницi, Івано-Франківську та Мінську.

 

 

Радка Гарбузова - викладачка в Києві

Народилась у Брно (Чеська Республіка). В університеті вивчала російську мову та літературу. Як викладач чеської мови та перекладач має понад двадцятирічний досвід. У Чеському центрі працює з 2014 року. Брала участь у низці семінарів для підвищення кваліфікації викладачів чеської мови як іноземної, організованих Інститутом мовної та професійної підготовки при Карловому університеті.

 

 


Вєра Зеленкова викладачка в Києві

Absolvovala jsem magisterský obor Učitelství českého jazyka a literatury a ruského jazyka na Pedagogické fakultě Západočeské univerzity v Plzni. V září tohoto roku jsem úspěšně dokončila doktorské studium Teorie vzdělávání v bohemistice tamtéž.

Účastnila jsem se Mezinárodní letní školy slavistiky v Petrohradě (2044) a v akademickém roce 2011 – 2012 jsem žila a studovala v Mnichově v rámci dvousemestrového stipendijního pobytu (Česko-německý fond budoucnosti.)

Češtinu pro cizince učím pátým rokem, jako hodnotitelka ústní části Zkoušky pro udělování občanství spolupracuji s ÚJOPem.

Aktivně mluvím rusky, francouzsky a anglicky, němčinu s úspěchem zapomínám.


Єва Сватоньова - викладачка в Києві

Jmenuju se Eva Svatoňová a momentálně se věnuji studiu oboru Evropská studia. Vystudovala jsem však také Učitelství češtiny jako cizího jazyka na Univerzitě Karlově v Praze, což je práce, které se zhruba tři roky občasně věnuji. Na této práci mám ráda možnost pracovat se zajímavými lidmi z různých zemí a dozvědět se víc o jejich kultuře. Při práci se snažím nabourávat zkostnatělé školní metody a pojmout výuku kreativním způsobem. V Českém centru jsem působila již v létě 2015 a protože jsem si Ukrajinu zamilovala, rozhodla jsem se strávit další prázdniny výukou právě zde.

 

 

 


Єва Загорнадска  - викладачка в Києві

Učitelství češtiny jako cizího jazyka jsem začala studovat prakticky náhodou, ale přirostlo mi k srdci tolik, že v něm vidím i další roky své profesní dráhy. Baví mě setkávat se se zajímavými, cílevědomými a šikovnými lidmi, kteří můj život obohacují. Zároveň je mým koníčkem cestování, s nímž se výuka cizinců dokonale prolíná. Ke každému studentovi se snažím přistupovat jako k jedinečné osobnosti, beru v potaz jeho kulturu, zájmy i potřeby tak, aby pro něj bylo studium češtiny co nejefektivnější a zábavné. Pět týdnů v letním Kyjevě bylo náhlé rozhodnutí, avšak rozhodně ho nelituju!


Марек Сечкарж - викладач у Вінницi

Marek Sečkař (nar. 1973) je povoláním překladatel, literární redaktor a příležitostný novinář. Dlouhá léta byl redaktorem literárního měsíčníku Host, od r. 2014 působí na volné noze. Věnuje se především překládání beletrie a esejistiky, spolupracuje s internetovým časopisem Eurozine a anglojazyčným čtvrtletníkem Visegrád Insight.

 


Зденька Голоубкова  - викладачка у Днiпрi

Studuji Učitelství češtiny jako cizího jazyka, protože mě baví dívat se na češtinu "zvenčí" - očima cizince. Jsem skautka, ráda chodím na výlety a nebo něco vyrábím. Bydlím v Plzni, studuji v Praze. A těším se na Dněpropetrovsk!

 


Бара Пруділова - викладачка у Львові

Bára (Barbora) už dlouho sledovala dění na Ukrajině ve své práci v Českém rozhlase a v Člověku v tísni - a je moc ráda, že se tam konečně může podívat osobně... Češtinu a českou literaturu vystudovala na univerzitě v Brně a v Oxfordu, kde poznala, jak těžké musí být pro cizince tento jazyk ovládnout. Těší se tedy na ty odvážlivce, kteří se do toho ve Lvově chtějí pustit!


 


Росеннова Анна - викладачка у Харкові

Srdečně,

Anna Rosenová

Narodila jsem se v Praze, kde žiju dodnes. Tento rok dokončuju na Univerzitě Karlově magisterské studium oborů Učitelství češtiny jako cizího jazyka a Tlumočení mezi francouzštinou a češtinou. Líbí se mi, že do Prahy jezdí hodně cizinců a že se chtějí učit český jazyk. Už několik let se s některými z nich setkávám na svých hodinách češtiny. Ukrajinu jsem navštívila v roce 2013 jako turistka a jsem ráda, že jsem dostala příležitost se tam vrátit jako lektorka češtiny!Крістина Монтагова - викладачка в Івано-Франківську

Jmenuji se Kristýna Montagová a pocházím z Opavy, kde jsem se 16. 12. 1992 narodila. Na Ostravské univerzitě v Ostravě jsem  vystudovala bakalářský obor Pedagogické fakulty – Pedagogika/Český jazyk se zaměřením na vzdělávání. V rámci bakalářského studi jsem se zúčastnila studijního programu Erasmus – na turecké univerzitě Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi, kde jsem se věnovala převážně programu English Language Teaching. V současnosti studuji nMgr. obor Filosofické fakulty Univerzity Karlovy v Praze – Učitelství českého jazyka pro SŠ/Učitelství češtiny jako cizího jazyka.  Kromě výuky zahraničních univerzitních studentů se zabývám také osvojováním češtiny u dětí-cizinců předškolního věku a mezi další záliby patří např. literatura. Na Ukrajinu se těším jako na příležitost k poznání něčeho nového – jak k poznání nových lidí, tak nové země. 

 

 


Вераніка Баксанава - викладачка в Мінську 

Нарадзілася ў Брно, стажыравалася ў Пасольстве Вялікабрытаніі ў Празе, Пасольстве Чэшскай Рэспублікі ў Вашынгтоне, працавала ў Міжнароднай арганізацыі па міграцыі. Прайшла гадавы курс чэшскай мовы як замежнай у Інстытуце моўнай і прафесійнай падрыхтоўкі Карлава універсітэта, у цяперашні час завяршае навучанне на юрыдычным факультэце універсітэта Масарыка. З верасня 2015 года выкладае чэшскую мову ў Мінску і лічыць, што яе студэнты і студэнткі - самыя выдатныя. Валодае англійскай і рускай мовамі і жадае навучыцца лепей размаўляць па-беларуску.

Носії мови весна 2016

Носії мови весна 2015

Носії мови осінь 2015

Місце проведення:

Івана Федорова 12
01030 Київ
Ukraine

Дата:

Від: 15 вер. 2016
До: 31 груд. 2016

Організатор:

Чеський центр

Майбутні події

Czech In в "Історичній Правді"

1 січ. 2020 - 31 груд. 2020

"Історична Правда" у співпраці з Чеським центром в Києві розпочала новий авторський проєкт. На сайті в рубриці "Czech-in" щомісяця публікуватимуться статті про чеське двадцяте...

Перекладацький конкурс імені Сузанни Рот / Перакладніцкі конкурс імя Зузаны Рот

1 січ. 2020 - 30 черв. 2020

Мережа Чеських центрів і Чеський літературний центр (секція Моравської земської бібліотеки у Брні) оголошують початок Міжнародного перекладацького конкурсу імені Сузанни Рот. // Сетка...

Розмовний клуб

10 січ. 2020 - 23 груд. 2020

Щоп’ятниці та щосуботи всі, хто цікавляться Чехією та її мовою, зможуть брати участь у мовному клубі Чеського центру, який вестиме носій...

Оксамитова революція 1989 від Національного музею

27 січ. 2020 - 23 груд. 2020

У рамках участі на святкуванні 30-ї річниці Оксамитової революції в Чеській Республіці і у Словаччині Чеський центр Київ приготував як художній додаток Czech In виставку, підготовлену чеським...

Scio тести у Києві

8 лют. 2020 - 23 трав. 2020

Національні порівняльні іспити Scio в 2019 році вперше в Україні!

Виставка плакатів CzechImage в Україні

13 лют. 2020 - 21 груд. 2020

Ця виставка репрезентує погляди на імідж Чехії молодого покоління, втілені в роботах студентів художніх...

Всі події


Нагадування про акцію
Ця подія не може бути відкликанa, оскільки вже почалася