Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Nastja Burtová

Všechny novinky

Nastja Burtová

Přihlášku je nutné poslat ještě v zimě, konečný termín můžete upřesnit na stránce univerzity, která vás zajímá. Většinou to bývá 31. dubna. Žádné doklady pro zasílání přihlášky nepotřebujete, stačí jen osobní údaje a kontakty. Přihlášky jsou placené (500 korun).

Nostrifikace je složitý proces. Tady je otkaz na dobrý zdroj informace o tom:http://studycz.com/podtverzhdenie-srednego-obrazovaniya-v-chehii-nostrifikatsiya/  .  

Žádost o nostrifikaci bych doporučila zasílat mimo Prahu, protože je tam méně lidí. Tento proces trvá cca 3 měsíce, přibližná cena je 2000 korun.  

Měla jsem zkoušky z češtiny a matematiky (proto jsem nepotřebovala potvrzení o znalosti jazyka). Zkoušky se konají během jednoho dne, měla jsem 90 minut pro dvě zkoušky. Doporučila bych se připravovat na zkoušky podle knih vydaných v Česku. Teď se připravuji na zkoušky pro nostrifikaci (biologie a chemie). Každý má osobní seznam zkoušek, který záleží na počtu hodin, který jste měli ve škole. Zkoušky budu mít koncem srpna, když uspěji, přijmou mne na univerzitu 3. září a pak si budu pořizovat víza (trvá to cca 2-3 měsíců).

 Doporučovala bych získat co nejvíc informace, je to velice důležité. 

 Děkuji moc Českému centru, Julia je nejlepší učitelka v mém životě. Velice se mi líbil program a způsob přednášení, tohle určitě přispělo k mým dobrým výsledkům.

Vždycky ráda pomůžu,

 Nastja


 Recenze studentů >