Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

11.9.2017 - 30.9.2017

Výstava plakátu na bulváru Václava Havla v Kyjevě

"Důvěřuj, ale prověřuj" je prvním výstupem širšího projektu o mediální gramotnosti podpořeného transformačním fondem Ministerstva zahraničních věcí ČR s názvem Transitions. Projekt propojil významné české a ukrajinské novináře, a ilustrátoři ze všech koutů Ukrajiny doprovodili texty o mediální gramotnosti barevnými plakáty.

"Důvěřuj, ale prověřuj" je prvním výstupem širšího projektu o mediální gramotnosti podpořeného transformačním fondem Ministerstva zahraničních věcí ČR s názvem Transitions. Svým obsahem upozorňuje na otázky spojené s dnešním stavem percepce reality skrze média, obecněji naše umění rozpoznat pravdu od lži.  Televizní zprávy dezinformátorů mají lesklé balení, jsou profesionální a články v novinách jsou psané svižně, krátce a zajímavě. Tak proč tomu nevěřit? Být novinářem neznamená jen zaujmout publikum a mít hodně liků pod svým statusem, je to společenská odpovědnost, která nám všem má pomoci orientovat se ve zdánlivě nepřehledném světě. A opakovat do zbláznění, použiju teď citát dramatika a prezidenta Václava Havla, že„pravda a láska musí zvítězit nad lží a nenávistí“.

Projekt propojil významné české a ukrajinské novináře, a ilustrátoři ze všech koutů Ukrajiny doprovodili texty o mediální gramotnosti barevnými plakáty. Druhým výstupem bude dvoutisícový náklad krásně vypravené publikace s texty a plakáty jako ilustracemi. Ta bude distribuována po ukrajinských školách a knihovnách.
Partnery projektu jsou Ministerstvo zahraničních věcí a fond Transitions, České centrum Kyjev, sdružení ilustrátorů Pictoric a Muzeum Tarase Ševčenka v Kyjevě

datum: 11.9.2017 od 18 hodin, místo: bulvár Václava Havla v Kyjevě (u pamětní desky VH)

 

Místo konání:

bulvár Václava Havla v Kyjevě

Datum:

Od: 11.9.2017
Do: 30.9.2017

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala