Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

15.7.2018 16:30

Účast českých návrhářů v rámci Kyjev Fashion Week

Czech Fashion Council sestavil interní board profesionálů, kteří nominovali několik mladých talentů. Z nejpreferovanějších designérů se pak shodli nominovat Terezu Ujevičovou za dámskou módní tvorbu a Jana Černého za pánskou kolekci.

Čeští designéři postoupili do finále mezinárodní soutěže International Young Designers Contest v Kyjevě.

 

V nadcházejícím ročníku Ukrainian Fashion Week se uskuteční mezinárodní soutěž pro maldé módní talenty. Vedle České republiky zde budou návrháři ze Slovenska, Litvy, Moldavska, Polska, Rumunska a Ukrajiny. Z každé země se účastní 2 designéři, jeden za dámskou a druhý za pánskou módní tvorbu.

http://fashionweek.ua/news/ukrainian/international-young-designers-contest

 

Finálová módní přehlídka a vyhlášení vítězů se uskuteční
15. 7. 2018 v Kyjevě.

 

Czech Fashion Council sestavil interní bord profesionálů, kteří nominovali několik mladých talentů. Z nejvíce preferovaných designérů se pak shodli nominovat Terezu Ujevičovou, za dámskou módní tvorbu a Jana Černého za pánskou kolekci.

Tvorba Terezy Ujevičové je synonymem čistého výtvarného pojetí oděvu, jehož estetika silně vystupuje ze záplavy nejrůznějších přístupů. Ucelená koncepce, jak výtvarná, tak řemeslná, koresponduje s nejdůležitějšími trendy udržitelné módy.

Jan Černý svou módou předkládá aktuální pohled na potřeby moderního člověka. Čistý grafický rukopis, dotažený do posledního detailu se zaměřením na fukčnost oděvu a s předneseným jasným sdělením pro diváka i pro zákazníka.

 

To jsou stěžejní nominační charakteristiky obou finalistů.

 

    Každý z nich představí výběr 5ti modelů ze svých posledních oděvních kolekcí odborné mezinárodní porotě.

    Členové poroty jsou uznávaní odborníci z evropských módních metropolí jako je Paříž, Miláno a Londýn. Tento vysoký status poroty určuje prestižní postavení soutěže konané ve střední a východní Evropě.

    Mezi potvrzenými porotci jsou například Sara Maino, zástupce šéfredktora Vogue Italia a vedoucí Vogue Talents, nebo Giovanni Ottonello, umělecký ředitel Instituto Europeo di Design.

 


Čeští finalisté se mohou této mezinárodní soutěže účastnit díky jejím lokálním partnerům.

 

 

Czech Fashion Council je odborným garantem  a partnerem IYDC za Českou republiku.

Hlavním partnerem české delegace jsou Česká centra a České centrum Kyjev.

Mediálním partnerem soutěže za Českou republiku je nezávislý online magazín Fashion Map.

 

    Soutěž IYDC je příležitostí pro mladé začínající designéry k nastartování své kariéry v mezinárodním měřítku a uplatnění se
v konkurenčním světě módy. Mezinárodní porota vyhlásí tři ceny pro udělení grantu na rozvoj podnikání, vzdělávací kurz na prestižní evropské univerzitě a prezentaci módní přehlídkou na jednom z módních eventů zúčastněných zemí.

 

    Pořadatelem a iniciátorem IYDC je Ukrainian Fashion Week. Ten byl založen v roce 1997, stal se největším týdnem módy ve východní Evropě. Je pořádaný dvakrát ročně, každou sezónu je akreditováno okolo 200 lokálních a mezinárodních médií a pojímá více jak 20 000 hostů.

 

    CFC je nezisková organizace, která slouží k propojování a komunikaci mezi jednotlivymi sférami v české módní scéně. Snaží se společně se školami a dalšími zainteresovanými institucemi, firmami a spřátelenými subjekty podpořit fungování módního průmyslu u nás. CFC otevírá a vyvolává dialog nad aktuálními tématy v módě. Mapuje celou oblast, odborníky, firmy a další zainteresované instituce a akce i odborná média. CFC od svého založení v roce 2013 zastupuje, podporuje a propaguje český módní, oděvní a textilní průmysl u nás i v zahraničí a je součástí CCI (Cultural and Creative Industry).

 

 

 

Místo konání:

(Art-space 7th Floor, TSUM, 38 Khreschatyk Str.

Datum:

15.7.2018 16:30

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce

Nejbližší akce

Překladatelská soutěž Evropský překladatelský Lvov

1.1.2020 - 1.3.2020

Překladatelská soutěž pro studenty Evropský překladatelský Lvov upozorňuje na možnosti uměleckého překladu, výuku cizích jazyků a podporuje překladatelskou profesi. České centrum se k této soutěži...

Czech In v Historické Pravdě

1.1.2020 - 31.12.2020

Série populárních naučných článků z pera historiků mapující významné milníky života české společnosti.

Cena Susanny Roth

1.1.2020 - 30.6.2020

Česká centra (dále „ČC“) a České literární centrum, sekce Moravské zemské knihovny v Brně (dále „ČLC“), vyhlašují 6. ročník Mezinárodní překladatelské soutěže Cena Susanny Roth (dále jen „soutěž“)...

Konverzační klub

10.1.2020 - 23.12.2020

Milovníci češtiny a České republiky se můžou zúčastnit konverzačního klubu s rodilým mluvčím pořádaného Českým centrem.

Sametová revoluce 1989 - Národní muzeum

27.1.2020 - 23.12.2020

V rámci účasti na oslavách 30. výročí sametové revoluce v České republice a na Slovensku uvede České centrum Kyjev výstavu připravenou českým Národním muzeem. Výstava připomíná formou informačních...

Scio testy v Kyjevě

8.2.2020 - 4.4.2020

Národní srovnávací zkoušky nahrazují nebo doplňují přijímačky na desítky vysokých škol v České republice a na Slovensku. Od roku 2020 jsou dostupné i v Kyjevě.

Všechny akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala