Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

15.9.2016 - 31.12.2016

Rodilí mluvčí na Ukrajině

České centrum Kyjev zajišťuje výuku českého jazyka rodilými mluvčími na Ukrajině. Kurzy češtiny vedeme v Kyjevě, Lvově, Charkově, Dnipro, Vinnici, Ivano-Frankivsku а Minsku.

 

 

Radka Garbuzová - lektorka v Kyjevě

Rodilá mluvčí ing.Radka Garbuzová

Občanství: Česká republika

Místo narození: Brno, Česká republika

Vzdělání: VŠ, ruský jazyk a literatura

Postgraduální kurzy: metodický kurz češtiny jako cizího jazyka, ÚJOP Praha

Lektorka češtiny a překladatelka s více než dvacetiletou praxí.


Věra Zelenková - lektorka v Kyjevě

Absolvovala jsem magisterský obor Učitelství českého jazyka a literatury a ruského jazyka na Pedagogické fakultě Západočeské univerzity v Plzni. V září tohoto roku jsem úspěšně dokončila doktorské studium Teorie vzdělávání v bohemistice tamtéž.

Účastnila jsem se Mezinárodní letní školy slavistiky v Petrohradě (2044) a v akademickém roce 2011 – 2012 jsem žila a studovala v Mnichově v rámci dvousemestrového stipendijního pobytu (Česko-německý fond budoucnosti.)

Češtinu pro cizince učím pátým rokem, jako hodnotitelka ústní části Zkoušky pro udělování občanství spolupracuji s ÚJOPem.

Aktivně mluvím rusky, francouzsky a anglicky, němčinu s úspěchem zapomínám.


 Eva Svatoňová - lektorka v Kyjevě

Jmenuju se Eva Svatoňová a momentálně se věnuji studiu oboru Evropská studia. Vystudovala jsem však také Učitelství češtiny jako cizího jazyka na Univerzitě Karlově v Praze, což je práce, které se zhruba tři roky občasně věnuji. Na této práci mám ráda možnost pracovat se zajímavými lidmi z různých zemí a dozvědět se víc o jejich kultuře. Při práci se snažím nabourávat zkostnatělé školní metody a pojmout výuku kreativním způsobem. V Českém centru jsem působila již v létě 2015 a protože jsem si Ukrajinu zamilovala, rozhodla jsem se strávit další prázdniny výukou právě zde.


Eva Zahornadská lektorka v Kyjevě

Učitelství češtiny jako cizího jazyka jsem začala studovat prakticky náhodou, ale přirostlo mi k srdci tolik, že v něm vidím i další roky své profesní dráhy. Baví mě setkávat se se zajímavými, cílevědomými a šikovnými lidmi, kteří můj život obohacují. Zároveň je mým koníčkem cestování, s nímž se výuka cizinců dokonale prolíná. Ke každému studentovi se snažím přistupovat jako k jedinečné osobnosti, beru v potaz jeho kulturu, zájmy i potřeby tak, aby pro něj bylo studium češtiny co nejefektivnější a zábavné. Pět týdnů v letním Kyjevě bylo náhlé rozhodnutí, avšak rozhodně ho nelituju!

 

 Marek Sečkař - lektor v Vinnici

Marek Sečkař (nar. 1973) je povoláním překladatel, literární redaktor a příležitostný novinář. Dlouhá léta byl redaktorem literárního měsíčníku Host, od r. 2014 působí na volné noze. Věnuje se především překládání beletrie a esejistiky, spolupracuje s internetovým časopisem Eurozine a anglojazyčným čtvrtletníkem Visegrád Insight.

 


Anna Rosenová - lektorka v Charkově

Srdečně,

Anna Rosenová

Narodila jsem se v Praze, kde žiju dodnes. Tento rok dokončuju na Univerzitě Karlově magisterské studium oborů Učitelství češtiny jako cizího jazyka a Tlumočení mezi francouzštinou a češtinou. Líbí se mi, že do Prahy jezdí hodně cizinců a že se chtějí učit český jazyk. Už několik let se s některými z nich setkávám na svých hodinách češtiny. Ukrajinu jsem navštívila v roce 2013 jako turistka a jsem ráda, že jsem dostala příležitost se tam vrátit jako lektorka češtiny!

 

 


 Zdenka Holoubková - lektorka v Dnipro

Studuji Učitelství češtiny jako cizího jazyka, protože mě baví dívat se na češtinu "zvenčí" - očima cizince. Jsem skautka, ráda chodím na výlety a nebo něco vyrábím. Bydlím v Plzni, studuji v Praze. A těším se na Dněpropetrovsk!


 Prudilová Bára - lektorka ve Lvově

Bára (Barbora) už dlouho sledovala dění na Ukrajině ve své práci v Českém rozhlase a v Člověku v tísni - a je moc ráda, že se tam konečně může podívat osobně... Češtinu a českou literaturu vystudovala na univerzitě v Brně a v Oxfordu, kde poznala, jak těžké musí být pro cizince tento jazyk ovládnout. Těší se tedy na ty odvážlivce, kteří se do toho ve Lvově chtějí pustit!


 


Kristýna Montagová - lektorka v Ivano-Frankivsku

Jmenuji se Kristýna Montagová a pocházím z Opavy, kde jsem se 16. 12. 1992 narodila. Na Ostravské univerzitě v Ostravě jsem  vystudovala bakalářský obor Pedagogické fakulty – Pedagogika/Český jazyk se zaměřením na vzdělávání. V rámci bakalářského studi jsem se zúčastnila studijního programu Erasmus – na turecké univerzitě Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi, kde jsem se věnovala převážně programu English Language Teaching. V současnosti studuji nMgr. obor Filosofické fakulty Univerzity Karlovy v Praze – Učitelství českého jazyka pro SŠ/Učitelství češtiny jako cizího jazyka.  Kromě výuky zahraničních univerzitních studentů se zabývám také osvojováním češtiny u dětí-cizinců předškolního věku a mezi další záliby patří např. literatura. Na Ukrajinu se těším jako na příležitost k poznání něčeho nového – jak k poznání nových lidí, tak nové země. Veronika Boxanová - lektorka v Minsku

Narodila se v Brně, absolvovala stáže na Britském velvyslanectví v Praze, na Českém velvyslanectví ve Washingtonu, DC a pracovala také pro Mezinárodní organizaci pro migraci. Absolvovala roční kurz českého jazyka pro cizince na UJOP UK, nyní dokončuje studia na Právnické fakultě Masarykovy univerzity. Lektorkou češtiny v Minsku je od září 2015 a myslí si, že má ty nejšikovnější studenty a studentky. Mluví anglicky, rusky a ráda by se naučila lépe bělorusky.

Rodilí mluvčí jaro 2016

Rodilí mluvčí jaro 2015

Rodilí mluvčí podzim 2015

 

Místo konání:

Ivana Fedorova 12
01030 Kyjev
Ukrajina

Datum:

Od: 15.9.2016
Do: 31.12.2016

Organizátor:

České centrum

Nejbližší akce

Sborník bez hranic

1.12.2019 - 31.12.2020

Stopa v čase. Knížka bez hranic. Soubor textů mapující činnosti Českého centra Kyjev.

Czech In v Historické Pravdě

1.1.2020 - 31.12.2020

Série populárních naučných článků z pera historiků mapující významné milníky života české společnosti.

Cena Susanny Roth

1.1.2020 - 30.6.2020

Česká centra (dále „ČC“) a České literární centrum, sekce Moravské zemské knihovny v Brně (dále „ČLC“), vyhlašují 6. ročník Mezinárodní překladatelské soutěže Cena Susanny Roth (dále jen „soutěž“)...

Konverzační klub

10.1.2020 - 23.12.2020

Milovníci češtiny a České republiky se můžou zúčastnit konverzačního klubu s rodilým mluvčím pořádaného Českým centrem.

Sametová revoluce 1989 - Národní muzeum

27.1.2020 - 23.12.2020

V rámci účasti na oslavách 30. výročí sametové revoluce v České republice a na Slovensku uvede České centrum Kyjev výstavu připravenou českým Národním muzeem. Výstava připomíná formou informačních...

Výstava CzechImage v Ukrajině

13.2.2020 - 21.12.2020

Výstavy studentů grafických škol v Ukrajině na téma CzechImage zahajují dialog o pohledu mladé generace na současnou „značku“ Česka.

Všechny akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala