Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

15.9.2016 - 31.12.2016

Rodilí mluvčí na Ukrajině

České centrum Kyjev zajišťuje výuku českého jazyka rodilými mluvčími na Ukrajině. Kurzy češtiny vedeme v Kyjevě, Lvově, Charkově, Dnipro, Vinnici, Ivano-Frankivsku а Minsku.

 

 

Radka Garbuzová - lektorka v Kyjevě

Rodilá mluvčí ing.Radka Garbuzová

Občanství: Česká republika

Místo narození: Brno, Česká republika

Vzdělání: VŠ, ruský jazyk a literatura

Postgraduální kurzy: metodický kurz češtiny jako cizího jazyka, ÚJOP Praha

Lektorka češtiny a překladatelka s více než dvacetiletou praxí.


Věra Zelenková - lektorka v Kyjevě

Absolvovala jsem magisterský obor Učitelství českého jazyka a literatury a ruského jazyka na Pedagogické fakultě Západočeské univerzity v Plzni. V září tohoto roku jsem úspěšně dokončila doktorské studium Teorie vzdělávání v bohemistice tamtéž.

Účastnila jsem se Mezinárodní letní školy slavistiky v Petrohradě (2044) a v akademickém roce 2011 – 2012 jsem žila a studovala v Mnichově v rámci dvousemestrového stipendijního pobytu (Česko-německý fond budoucnosti.)

Češtinu pro cizince učím pátým rokem, jako hodnotitelka ústní části Zkoušky pro udělování občanství spolupracuji s ÚJOPem.

Aktivně mluvím rusky, francouzsky a anglicky, němčinu s úspěchem zapomínám.


 Eva Svatoňová - lektorka v Kyjevě

Jmenuju se Eva Svatoňová a momentálně se věnuji studiu oboru Evropská studia. Vystudovala jsem však také Učitelství češtiny jako cizího jazyka na Univerzitě Karlově v Praze, což je práce, které se zhruba tři roky občasně věnuji. Na této práci mám ráda možnost pracovat se zajímavými lidmi z různých zemí a dozvědět se víc o jejich kultuře. Při práci se snažím nabourávat zkostnatělé školní metody a pojmout výuku kreativním způsobem. V Českém centru jsem působila již v létě 2015 a protože jsem si Ukrajinu zamilovala, rozhodla jsem se strávit další prázdniny výukou právě zde.


Eva Zahornadská lektorka v Kyjevě

Učitelství češtiny jako cizího jazyka jsem začala studovat prakticky náhodou, ale přirostlo mi k srdci tolik, že v něm vidím i další roky své profesní dráhy. Baví mě setkávat se se zajímavými, cílevědomými a šikovnými lidmi, kteří můj život obohacují. Zároveň je mým koníčkem cestování, s nímž se výuka cizinců dokonale prolíná. Ke každému studentovi se snažím přistupovat jako k jedinečné osobnosti, beru v potaz jeho kulturu, zájmy i potřeby tak, aby pro něj bylo studium češtiny co nejefektivnější a zábavné. Pět týdnů v letním Kyjevě bylo náhlé rozhodnutí, avšak rozhodně ho nelituju!

 

 Marek Sečkař - lektor v Vinnici

Marek Sečkař (nar. 1973) je povoláním překladatel, literární redaktor a příležitostný novinář. Dlouhá léta byl redaktorem literárního měsíčníku Host, od r. 2014 působí na volné noze. Věnuje se především překládání beletrie a esejistiky, spolupracuje s internetovým časopisem Eurozine a anglojazyčným čtvrtletníkem Visegrád Insight.

 


Anna Rosenová - lektorka v Charkově

Srdečně,

Anna Rosenová

Narodila jsem se v Praze, kde žiju dodnes. Tento rok dokončuju na Univerzitě Karlově magisterské studium oborů Učitelství češtiny jako cizího jazyka a Tlumočení mezi francouzštinou a češtinou. Líbí se mi, že do Prahy jezdí hodně cizinců a že se chtějí učit český jazyk. Už několik let se s některými z nich setkávám na svých hodinách češtiny. Ukrajinu jsem navštívila v roce 2013 jako turistka a jsem ráda, že jsem dostala příležitost se tam vrátit jako lektorka češtiny!

 

 


 Zdenka Holoubková - lektorka v Dnipro

Studuji Učitelství češtiny jako cizího jazyka, protože mě baví dívat se na češtinu "zvenčí" - očima cizince. Jsem skautka, ráda chodím na výlety a nebo něco vyrábím. Bydlím v Plzni, studuji v Praze. A těším se na Dněpropetrovsk!


 Prudilová Bára - lektorka ve Lvově

Bára (Barbora) už dlouho sledovala dění na Ukrajině ve své práci v Českém rozhlase a v Člověku v tísni - a je moc ráda, že se tam konečně může podívat osobně... Češtinu a českou literaturu vystudovala na univerzitě v Brně a v Oxfordu, kde poznala, jak těžké musí být pro cizince tento jazyk ovládnout. Těší se tedy na ty odvážlivce, kteří se do toho ve Lvově chtějí pustit!


 


Kristýna Montagová - lektorka v Ivano-Frankivsku

Jmenuji se Kristýna Montagová a pocházím z Opavy, kde jsem se 16. 12. 1992 narodila. Na Ostravské univerzitě v Ostravě jsem  vystudovala bakalářský obor Pedagogické fakulty – Pedagogika/Český jazyk se zaměřením na vzdělávání. V rámci bakalářského studi jsem se zúčastnila studijního programu Erasmus – na turecké univerzitě Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi, kde jsem se věnovala převážně programu English Language Teaching. V současnosti studuji nMgr. obor Filosofické fakulty Univerzity Karlovy v Praze – Učitelství českého jazyka pro SŠ/Učitelství češtiny jako cizího jazyka.  Kromě výuky zahraničních univerzitních studentů se zabývám také osvojováním češtiny u dětí-cizinců předškolního věku a mezi další záliby patří např. literatura. Na Ukrajinu se těším jako na příležitost k poznání něčeho nového – jak k poznání nových lidí, tak nové země. Veronika Boxanová - lektorka v Minsku

Narodila se v Brně, absolvovala stáže na Britském velvyslanectví v Praze, na Českém velvyslanectví ve Washingtonu, DC a pracovala také pro Mezinárodní organizaci pro migraci. Absolvovala roční kurz českého jazyka pro cizince na UJOP UK, nyní dokončuje studia na Právnické fakultě Masarykovy univerzity. Lektorkou češtiny v Minsku je od září 2015 a myslí si, že má ty nejšikovnější studenty a studentky. Mluví anglicky, rusky a ráda by se naučila lépe bělorusky.

Rodilí mluvčí jaro 2016

Rodilí mluvčí jaro 2015

Rodilí mluvčí podzim 2015

 

Místo konání:

I. Franka, 24A
01030 Kyjev
Ukrajina

Datum:

Od: 15.9.2016
Do: 31.12.2016

Organizátor:

České centrum

Nejbližší akce

Vydání knihy Václava Havla Moc bezmocných na Ukrajině

1.1.2017 - 31.12.2017

České centrum Kyjev ve spolupráci s Dragon Capital založilo nakladatelství Česká knihovna, které překláda pro ukrajinské čtenáře současnou českou literaturu. První knihou byla esej...

Rodilí mluvčí na Ukrajině

16.1.2017 - 30.12.2017

České centrum Kyjev zajišťuje výuku českého jazyka rodilými mluvčími na Ukrajině. Kurzy češtiny vedeme v Kyjevě, Lvově, Charkově, Dnipro, Vinnici, Ivano-Frankivsku а Minsku.

Výzkumný výjezd dvou ukrajinských muzeoložek po městech ČR

13.8.2017 - 1.9.2017

V rámci projektu podpořeného platformou EUNIC cluster Ukraine vyjedou za podpory ČC Kyjev dvě ukrajinské muzeoložky na průzkumnou kurátorskou cestu po muzeích ČR. Na schůzkách s...

Literární rezidence básnířky Marie Iljašenkové ve Lvově

15.8.2017 - 15.9.2017

Ve spolupráci s Literárním Institutem Praha a ČC Kyjev pojede na měsíční literární pobyt významná česká básnířka Marie Iljašenko.

Malí ukrajinští hudební virtuozové v Čechách

20.8.2017 - 27.8.2017

Se záštitou Ambasády České republiky na Ukrajině a při podpoře Charkovského oblastního úřadu pojedou na turistický výlet do Čech výherkyně Charkovské hudební soutěže „Hudební...

České filmy na Koktebel Jazz Festival

24.8.2017 - 27.8.2017

V rámci festivalu Koktebel Jazz Festival České centrum Kyjev uskuteční přehlídku českých filmů.

Všechny akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala