Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

11.1.2016 - 1.4.2016

Rodilí mluvčí na Ukrajině

České centrum Kyjev zajišťuje výuku českého jazyka rodilými mluvčími na Ukrajině. Lektoři přijíždí na tříměsíční výuku do Kyjeva, Lvova, Charkova a Dněpropetrovsku.

 

 

Radka Garbuzová - lektorka v Kyjevě

Rodilá mluvčí ing.Radka Garbuzová

Občanství: Česká republika

Místo narození: Brno, Česká republika

Vzdělání: VŠ, ruský jazyk a literatura

Postgraduální kurzy: metodický kurz češtiny jako cizího jazyka, ÚJOP Praha

Lektorka češtiny a překladatelka s více než dvacetiletou praxí.

Alexandra Stelibská - lektorka v Kyjevě

Narodila se v Praze v česko-ruské rodině v roce 1987. Vystudovala na Karlově univerzitě obory ukrajinistika, překladatelství a tlumočnictví se specializací na ruštinu. Překládá současnou ukrajinskou literaturu, společně s J. Gazukinou například přeložily román Tarase Prochaska Jinací (NeprOsti). V minulém roce také vyšel její první překlad z ruštiny, a to kontroverzní románKamenné sny od ázerbájdžánského autora Akrama Ajlisliho. Příležitostně se také věnuje tlumočení, především ve spolupráci s Východoevropským klubem při UK v Praze.

Jan Navrátil - lektor v Kyjevě

Narozen 1983 v Havířově, studia naFSV UK Praha. Svou pracovní kariéru započal před lety poněkud neobvykle - v oboru vinařství, a to až na Novém Zélandě, kde se mu podařilo důkladně poznat všechny fáze výroby vína (od vyměřování nových vinic, přes výsadbu, sklizeň, až po stáčení konečného produktu do lahví). Později vystřídal například pozice skladníka ve mlýně, hotelového recepčního, administrativní kancelářské síly, číšníka, knihovníka či pracovníka call centra.

Při tom všem vystudoval politologii a mezinárodní vztahy a nedostudoval ruská a východoevropská studia na Fakultě sociálních věd UK v Praze.

Mezi jeho záliby patří cestování, historie, politika a literatura. Jeho celoživotní vášní pak je Ukrajina.


Linda Heinigova - lektorka v Charkově

Ahoj! Říkají mi Linda, narodila jsem se v krásném Brně, které sice nemá metro, ale zato má Masarykovu univerzitu, na které tento rok dokončuji své vzdělání v oboru ukrajinský jazyk a literatura. Živím se překlady z angličtiny a učením anglického a českého jazyka. Ve volném čase překládám do šuplíku současnou ukrajinskou literaturu. Baví mě cestovat, poznávat nová místa, číst (především českou, ukrajinskou a ruskou klasickou literaturu) a zajímá mě historie. V budoucnosti bych se ráda věnovala jak překládání z ukrajinštiny, tak učení češtiny pro cizince.

 


Anna Marklová - lektorka v Dněpropetrovsku

Narodila se 27.8.1992 v Kolíně. Studovala na všeobecném gymnáziu a poté na Pedagogické fakultě v Olomouci - obory český jazyk a výtvarná tvorba. Teď studuje magisterský program Český jazyk a literatura na Filozofické fakultě v Praze. Zajímá se především o osvojování češtiny u dětí a u nerodilých mluvčích.

 


Bára Janáková - lektorka ve Lvově

Studentka bohemistiky na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy, narozena ve Frýdku­Místku. V současnosti je v navazujícím magisterském oboru Český jazyk a literatura. Učitelství si za specializaci nezvolila, přesto si jej chtěla vyzkoušet, proto teď působí jako lektorka ve Lvově. Na Ukrajinu ji zavedla touha poznávat východoevropské oblasti a další slovanský jazyk – ukrajinštinu.

 


Veronika Boxanová - lektorka v Minsku 

Narodila se v Brně, absolvovala stáže na Britském velvyslanectví v Praze, na Českém velvyslanectví ve Washingtonu, DC a pracovala také pro Mezinárodní organizaci pro migraci. Absolvovala roční kurz českého jazyka pro cizince na UJOP UK, nyní dokončuje studia na Právnické fakultě Masarykovy univerzity. Lektorkou češtiny v Minsku je od září 2015 a myslí si, že má ty nejšikovnější studenty a studentky. Mluví anglicky, rusky a ráda by se naučila lépe bělorusky.

Rodilí mluvčí jaro 2015 

Rodilí mluvčí podzim 2015 

 

Místo konání:

Ivana Fedorova 12
01030 Kyjev
Ukrajina

Datum:

Od: 11.1.2016
Do: 1.4.2016

Organizátor:

České centrum

Nejbližší akce

Výročí 2018 Společné století

1.1.2018 - 31.12.2018

Česká centra se letos zaměří na posilování image České republiky prostřednictvím projektů k oslavám výročí naší země. V této souvislosti se uskuteční v průběhu roku rozsáhlá série akcí. Hlavní...

Balada pro Banditu – natáčení legendárního muzikálového filmu

1.1.2018 - 30.12.2018

Natáčení filmu by mělo proběhnout na Zakarpatské Ukrajině, která byla kdysi součástí Československa a režijní pojetí hodlá zapojit neherce i místní obyvatele, zcela v ducho formanovských filmů...

Majdan - středoevropský debatní klub

1.1.2018 - 31.12.2018

Mezinárodní televizní pořad z Kyjeva otevřený kritické debatě o směřování střední Evropy. Diskuzní platforma, jež propojuje názorové vůdce daného geopolitického prostoru s aktéry myšlení, politiky a...

Kurzy českého jazyka

1.1.2018 - 31.12.2018

Kurzy vedou kvalifikovaní lektořI, bohemisté a rodilí mluvčí. Zaměřujeme se na praktické osvojení českého jazyka, přípravu na certifikovanou zkoušku. Poskytujem konzulatce ohledně vzdělávání v ČR a...

Český dům Lvov

1.1.2018 - 31.12.2018

České centrum Kyjev otevírá letos ve spolupráci s kulturním odborem města Lvov a měststkou knihovnickou sítí ve Lvově svoji pobočku.

Konverzační klub

12.1.2018 - 30.12.2018

Milovníci češtiny a České republiky se můžou zúčastnit konverzačního klubu s rodilým mluvčím pořádaného Českým centrem.

Všechny akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala