Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

10.8.2017 - 18.8.2017

Novinářka Kateřina Procházková po Východní Ukrajině o veřejnoprávních médiích

Za podpory Českého centra v Kyjevě novinářka a sinoložka Kateřina Procházková během svého pobytu v Záporoží, Dnipru, Charkově a Kyjevě bude s místními novináři sdílet českou zkušenost veřejnoprávních médií.

Ve dnech 10.-18.8. přijíždí na Ukrajinu české novinářka a sinoložka Kateřina Procházková, která dříve pracovala jako dlouhodobá zpravodajka Českého rozhlasu z Číny a později jako redaktorka v zahraniční sekci České televize. Během svého pobytu v Záporoží, Dnipru, Charkově a Kyjevě bude s místními novináři sdílet českou zkušenost veřejnoprávních médií.

Instituce veřejnoprávních médií (Першій канал Україна) je na Ukrajině aktuálně docela novým projektem bez jakékoliv předchozí zkušenosti. Ukrajinská mediální krajina tak teprve hledá smysl takového média, i proto se pokusí tuto roli, výhody, nevýhody i současná rizika v případě České televize a Českého rozhlasu přiblížit reportérka a investigativní novinářka Kateřina Procházková.

Na své cestě po městech východní Ukrajiny bude absolvovat několik seminářů i osobních setkání s novináři ze soukromých nebo občanských médií.

Záporoží - 14. srpna 2017 v 17:00
Adresa: ART SPACE (Prospekt Sobornyj 142)

Dnipro - 15. srpna 2017 v 19:00
Adresa:  Gallery "Artsvit" (ul. Sičovych Strilciv 4a)

Charkov - 16. srpna 2017 v 17:00
Adresa: Tiskové centrum KHARKIV Today (ul.Myronosytska 8)


Kyjev - 17 srpna 2017 v 10:00
Adresa: Georgijevsky provulok 7, pokoj 407
Registrace https://docs.google.com/ forms/d/ 1pA-CcuenLuRjpatA-UVdA0Sm-Q ydu6rPWQJ5ngXMz5I/edit

Kateřina Procházková, Mgr.

Novinářka, a sinoložka, dosud redaktorka zahraniční redakce České televize, bývalá zpravodajka Českého rozhlasu v Asii. Zaměřuje se především na zpravodajství z Číny, Japonska a Koreje. V Asii žila posledních deset let – Hongkong, Taipei, Peking, Singapur a Tokio. Vystudovala žurnalistiku na Ostravské Univerzitě a Universitě Glasgow. Politologii a jazykové znalosti získala na National Taiwan University (NTU), Beijing Foreign Studies University (BFSU) a Sophia University v Tokiu. Je členkou Foreign Correspondent Club a Beijing International Society. Aktuálně pracuje v Praze jako experta na Čínu pro Sinopsis a pravidelně přispívá také do investigativního média HlidacihoPsa.org.

 

Místo konání:
Záporoží, Dnipro, Charkov a Kyjev
Datum:

Od: 10.8.2017
Do: 18.8.2017

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala