Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

21.11.2018

Kulatý stůl o architektuře v Dnipru

Zveme vás na otevřenou přednášku jednoho z nejznámějších současných architektů Česka Osamu Okamury a poradce v oblasti kulturní diplomacie Evropské služby pro vnější činnost Diega Marani.

 

21.11.2018 v 18:00

Osamu Okamura. Jak udělat Dnipro příjemnějším pro život

Zveme vás na otevřenou přednášku jednoho z nejznámějších současných architektů Česka Osamu Okamury.Téma přednášky: Jak udělat Dnipro příjemnějším pro život? Líbí se vám život ve vašem městě?

Město nás mění, stejně jako my měníme město. Představte si město, ve kterém byste chtěli žít a vybudujte ho. Nyní!

 

Osamu Okamura je architekt, kurátor výstavy Shared Cites: Creative Momentum, programový kurátor v reSITE, korespondent publikačního družstva A10, člen Správní rady Nadace české architektury, přednášející na mezinárodní škole architektury ARCHIP / Architectural Institute in Prague, člen Komise rozvoje urbanismu, architektury a veřejného prostoru Rady MČ Prahy 7 a nominátor Ceny Evropské unie za současnou architekturu – Ceny Miese van der Rohe. V letech 2005–2012 působil jako šéfredaktor architektonického časopisu ERA21, nyní je členem jeho redakční rady. V letech 2013–2017 byl programovým ředitelem mezinárodního festivalu a konference pro obyvatelnější města reSITE. V roce 2014 byl vybrán mezi New Europe 100 – sto výjimečných inovátorů ze střední a východní Evropy – časopisem Res Publica, společností Google a Visegradským fondem, ve spolupráci s Financial Times. V roce 2018 pracoval v Chicagské architektonické nadaci s podporou Komise J. Williama Fulbrighta v ČR – Fulbright-Masarykova stipendia. Přednáší na univerzitách v USA, Japonsku a Evropě.

Akce se odehrává v rámci vzdělávacího programu Youth-Active-City z iniciativy Kultura Medialna a Českého centra v Kyjevě.

https://www.facebook.com/events/351795292238391/


21.11.2018 v 19:00

Otevřená přednáška poradce v oblasti kulturní diplomacie Evropské služby pro vnější činnost Diega Marani „Kulturní identita v Evropské unii“


Diego Marani, narodil se v Ferraře (Itálie), od roku 1985 pracuje v EU, nejdříve v Radě ministrů, poté v Komisi pro spolupráci v oblasti kultury, která odpovídá za politiku mnohojazyčnosti. Byl poradcem italského Ministra kultury a nyní je poradcem v oblasti kulturní diplomacie Evropské služby pro vnější činnost. Kromě toho je Diego Marani spisovatelem a fejetonistou. Jeho romány, které získávají ocenění, byly přeloženy do mnoha jazyků. Vytvořil makaronský jazyk europanto, ve kterém publikuje krátké povídky a články. Také píše sloupky na kulturní témata pro italské noviny a vede blog na evropské stránce eunews.it

Akce se odehrává za podpory Českého centra v Kyjevě a Honorárního konzulátu v Dnipru.

https://www.facebook.com/events/303437460495617/

Místo konání:
Grushevskoho 1, Dnipro
Datum:

21.11.2018

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala