Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

28.10.2020 19:00

Přesunut - Koncert Má vlast

Koncert Smetanovy Mé vlasti bude přesunut z 28. 10. na náhradní termín

S ohledem na usnesení vlády ČR z 21. 10. 2020 a v zájmu ochrany zdraví Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK přesune stream Smetanovy Mé vlasti, který měl být ve středu 28. 10. 2020 živě vysílán do celého světa díky podpoře Českých center. Nový termín přenosu bude zveřejněn na webu FOK, webu Českých center a v tiskové zprávě, jakmile bude možné s ohledem na bezpečnost a zdraví zúčastněných stream zrealizovat. Dne 28. 10. bude na www.fok.cz zpřístupněna nahrávka Mé vlasti ke stažení zdarma.

Všem příznivcům se omlouváme, budeme zpět, jakmile bude z pohledu zdravotních rizik únosné obnovit práci symfonického orchestru v celé jeho velikosti a zvukové bohatosti. Mezitím pro vás připravujeme nové díly pořadu FOK ON, který jste si už na jaře velmi oblíbili.

 

Prohlášení FOK k přesunu termínu si můžete přečíst zde.

 

 


Smetanova Má vlast zazní v celém světě. FOK a Česká centra připravují stream koncertu v den státního svátku ČR.

 

Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK již tradičně ke Dni vzniku samostatného československého státu zařazuje do programu Smetanovu Mou vlast. Koncert se koná každoročně 28. října ve Smetanově síni Obecního domu. Ten letošní sice proběhne bez přítomnosti publika, ale spolu s domácími posluchači jej v přímém přenosu může sledovat i světová veřejnost. Stane se tak díky Českým centrům, partnerům zahraniční prezentace. Jejich prostřednictvím bude koncert streamován do celého světa. Orchestr bude řídit nový šéfdirigent Tomáš Brauner. Stream začne v 18 hodin na YouTube kanálu Pražští symfonikové FOK a na Facebooku FOK.

Den vzniku samostatného československého státu je tradičně jedním z národně nejvýznamnějších svátků v České republice. Slaví se jako připomenutí výročí 28. října 1918, kdy zástupci Národního výboru československého zveřejnili provolání o vzniku Československa a vydali zákon o zřízení samostatného státu. Tento akt se uskutečnil právě v Obecním domě, tedy domovském sídle Symfonického orchestru hl. m. Prahy FOK.

28. říjen je klíčové datum, se kterým je nejen doma, ale snad ještě výrazněji  v zahraničí spojena naše novodobá národní identita. A u jejích kořenů zní Má vlast obzvláště silně. Mám radost, že můžeme díky síti pětadvaceti našich českých center v zahraničí zprostředkovat zážitek z této uhrančivé Smetanovy hudby tisícům diváků po celém světě. Interpretační výkon vynikajícího hudebního tělesa Pražských symfoniků se jim bude určitě líbit,“ řekl Ondřej Černý, generální ředitel Českých center.

 

 

Tiskovou zprávu ke koncertu si můžete přečíst zde.


FOK a Tomáš Brauner © Jan Kolman

FOK a Tomáš Brauner © Jan Kolman

 

KONCERT PRO REPUBLIKU

28. 10. 2020 18:00, Obecní dům

 

BEDŘICH SMETANA

Má vlast

 

SYMFONICKÝ ORCHESTR HL. M. PRAHY FOK

Tomáš BRAUNER | dirigent

 

FOK a Tomáš Brauner © Petr Dyrc

FOK a Tomáš Brauner © Petr Dyrc

 

Zajímavé odkazy

Více informací o programu: https://www.fok.cz/cs/koncert-pro-republiku-2

YouTube kanál Pražští symfonikové FOK: https://www.youtube.com/user/sohmpfok

Facebook FOK: https://www.facebook.com/orchestrFOK

Nahrávka FOK Vltavy z Mé vlasti spojující hudbu s českou krajinou: https://www.youtube.com/watch?v=DQMhG_sptQk&t=77s

 

Místo konání:
on-line
Datum:

28.10.2020 19:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala