Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

16.1.2017 - 31.3.2017

Zimní semestr 2017 jazykového kurzu

Kurzy vedou kvalifikovaní lektořI, bohemisté a rodilí mluvčí. Zaměřujeme se na praktické osvojení českého jazyka, přípravu na certifikovanou zkoušku. Poskytujem konzulatce ohledně vzdělávání v ČR a EU. ČC Kyjev zajišťuje produkčně kompletně pobyt lektorů (smlouva s KU, studenti jezdí na praxi v rámci studia). Taktéž ošetřujeme logistiku, propagaci, a PR na sociálních sítích i reklamu v celkem 7 městech, kde naše kurzy probíhají.

PROČ SE UČIT ČESKY U NÁS

  • Dlouholetá tradice ve výuce českého jazyka.
  • Kurzy vedou zkušení a plně kvalifikovaní lektoři, jejichž mateřským jazykem je český jazyk.
  • Certifikovaná zkouška z češtiny pro cizince CCE – sleva pro účastníky našich kurzů.
  • Kurzy češtiny vedeme v KyjevěLvověCharkověDnipro, Vinnici, Ivano-Frankivsku а Minsku
  • Dostupné ceny, slevy pro studenty aj.
  • Nabízíme i řadu dalších služeb (kulturní akce, knihovnu a videoknihovnu), které  studium českého jazyka usnadní!
  • Konzultace při výběru vhodného kurzu.

Zápis na kurzy:

Pokud se chcete přihlásit na kurzy češtiny, pošlete svou kontaktní informaci (jméno a příjmení, kontaktní tel. číslo a úroveň znalosti jazyka) na e-mailovou adresu cckiev@czech.cz s poznámkou „kurzy“ nebo volejte na tel. číslo 095 687 31 58.

Čekámé na vás v kanceláři na І.Franka, 24а  od 9:30 do 17:00. 

Detaily:  http://kyiv.czechcentres.cz/kursi-esko-movi2/

 


 

Rodilí mluvčí na Ukrajině

Radka Garbuzová - lektorka v Kyjevě

Rodilá mluvčí ing.Radka Garbuzová

Občanství: Česká republika

Místo narození: Brno, Česká republika

Vzdělání: VŠ, ruský jazyk a literatura

Postgraduální kurzy: metodický kurz češtiny jako cizího jazyka, ÚJOP Praha

Lektorka češtiny a překladatelka s více než dvacetiletou praxí.

 

 


Barbora Černohorská - lektorka v Kyjevě

Vyučovat češtinu cizince jsem se rozhodna po osmiletém životě mimo Českou republiku. Po absolvování studií na britských univerzitách a pracovních zkušenostech v zahraničí jsem úspěšně završila Kurz výuky češtiny pro cizince v Praze. Od té doby se snažím zdokonalovat se v metodách lektorství a přistupovat k češtině s úsměvem. Mou zálibou je cestování a poznávání mravů jiných kultur, hudba a četba.  

 

Jitka Bučková - lektorka v Kyjevě

Původním povoláním učitelka. Od r. 2004 pracuji také jako soudní tlumočník jazyka českého a jazyka ruského. Na Ostravské univerzitě, katedře slavistiky jsem vyučovala předmět Odborný Č-R a R-Č překlad. Po celou dobu svého pracovního pobytu v Ćeském domě v Moskvě jsem za spolupráce s vedením Českého centra tamtéž vedla pro zájemnce o výuku jazyka českého - kurzy konverzace pro pokročilé. Zabývám se rusko-českým bilingvismem. Přednášela jsem v Petrohradě na Mezinárodních konferencích (léta 2012, 2014) na téma "Problémy formování vyrovnaného bilingvismu" a "Počátek rozvoje řeči v česko-ruské rodině“. Závěry byly vždy publikovány se sborníku statí. V roce 2015 jsem byla přítomna jako host u krajanů v Novorossijsku na dnech Otevření dnů české kultury, kde jsem zároveň přednášela na lingvistickém semináři pro studenty jazyka českého. Od roku 2011 pracuji v Praze pro ÚJOP UK.  

 

 

 


Řeřichová Iva  - lektorka v Dnipro

Jmenuji se Iva Řeřichová a studuji poslední ročník magisterského studia českého jazyka a literatury v Praze. K učení češtiny jako cizího jazyka jsem se dostala náhodou během studijního pobytu ve slovinské Lublani. Velmi ráda cestuji a poznávám nové lidi, zvláště pak cizince, kteří se rozhodli pro studium češtiny. Ve volném čase se ráda učím cizí jazyky, čtu si knihy převážně českých autorů či si zahraji na klavír nebo kytaru.

Ukrajinu navštívím poprvé a těší mě, že rovnou jako lektorka češtiny.

 


Veronika Štětinová

Jmenuji se Veronika Štětinová a narodila jsem se 7. 6. 1990 v Chomutově. V současné době studuji na Filozofické fakultě Karlovy univerzity magisterský obor Východoevropská studia se specializací rusistika. Zabývám se hlavně ruskou literaturou, v současné době jsem se ponořila také do studia literatury ukrajinské a začala jsem se ukrajinsky učit.

Do budoucna bych se ráda věnovala literární vědě a překladu.

Na Ukrajinu mě zavedla touha poznat zemi mých oblíbených autorů. A také bych ráda byla nápomocná těm, kteří se rozhodli naučit česky. 


Veronika Boxanová - lektorka v Minsku 

Narodila se v Brně, absolvovala stáže na Britském velvyslanectví v Praze, na Českém velvyslanectví ve Washingtonu, DC a pracovala také pro Mezinárodní organizaci pro migraci. Absolvovala roční kurz českého jazyka pro cizince na UJOP UK, nyní dokončuje studia na Právnické fakultě Masarykovy univerzity. Lektorkou češtiny v Minsku je od září 2015 a myslí si, že má ty nejšikovnější studenty a studentky. Mluví anglicky, rusky a ráda by se naučila lépe bělorusky.

Lektoři českého jazyka


Poljova Julija - lektorka v Kyjevě

Vystudovala jsem bohemistiku na Ševčenkově univerzitě, kde jsem poté učila český jazyk a přednášela českou literaturu. Ráda se učím cizí jazyky, zajímám se o hudbu a literaturu. Ve volném čase cestuji, jezdím na koni a cvičím jógu. Mou největší životní inspirací je moře.Udilova Kateryna - lektorka v Kyjevě

Narodila se na Chersonščyně v roce 1991. Po střední škole studovala na Chersonském akademickém lyceu. Absolvovala Národní univerzitu Tarase Ševčenka, obor – bohemistika. Během studia na vysoké škole měla praxi v České republice (Brno, Olomouc).

Ráda cestuje a objevuje nové lidi, má zájem o cizí jazyky a literaturu, občas se zabývá překlady.

Baví ji učit češtinu, protože je to inspirující a kreativní práce. Největší motivací je pro ni úspěch studentů a jejich uspokojení z vlastních výsledků.Kličak Halyna - lektorka v Kyjevě

Absolvovala s vyznamenáním kyjevskou Ševčenkovou Univerzitu (katedra slovanské filologie Ústavu Filologie, specializace - Český jazyk a literatura). V roce 2010 úspěšně obhájila diplomovou práci z české literatury. Účastnila se také výměnných a stáží v Praze a Brně.

Skvělé zkušenosti výuky studentů získala nejenom přednášením na univerzitách, ale také působením v Mezinárodní škole ukrajinských studií, kterou v létě navštívilo mnoho Čechů. Tyto zkušenosti jí lépe pomohly pochopit logiku myšlení a chápání ukrajinského jazyka Čechy a naopak chápání českého jazyka Ukrajinci. Mezi roky 2011 až 2013 působila jako koordinátorka projektů kyjevské pobočky České centrály cestovního ruchu - CzechTourism.

V Českém centru Kyjev pracovala v letech 2005-2007, poté pokračovala ve výuce jazykových kurzů od roku 2014.

Český jazyk jakožto i českou literaturu a českou kulturu si zamilovala. Snaží se o to, aby takové zalíbení vzplálo také v srdcích svých studentů na lekcích českého jazyka v Českém centru. Okopna Teťana - lektorka v Kyjevě

Ukrajinská překladatelka a tlumočnice z češtiny. Vystudovala bohemistiku na Ševčenkově univerzitě v Kyjevě. Překládá současnou českou a slovenskou beletrii (Jaroslav Rudiš, Petr Šabach, Jáchym Topol, Pavol Rankov aj.)

Mezi její zájmy patří cestování a hory, touží po zřízení sítě Ukrajinských kulturních center po celém světě.

 

Místo konání:

Ivana Fedorova 12
01030 Kyjev
Ukrajina

Datum:

Od: 16.1.2017
Do: 31.3.2017

Organizátor:

České centrum

Nejbližší akce

Sborník bez hranic

1.12.2019 - 31.12.2020

Stopa v čase. Knížka bez hranic. Soubor textů mapující činnosti Českého centra Kyjev.

Cena Susanny Roth

1.1.2020 - 30.6.2020

Česká centra (dále „ČC“) a České literární centrum, sekce Moravské zemské knihovny v Brně (dále „ČLC“), vyhlašují 6. ročník Mezinárodní překladatelské soutěže Cena Susanny Roth (dále jen „soutěž“)...

Czech In v Historické Pravdě

1.1.2020 - 31.12.2020

Série populárních naučných článků z pera historiků mapující významné milníky života české společnosti.

Konverzační klub

10.1.2020 - 23.12.2020

Milovníci češtiny a České republiky se můžou zúčastnit konverzačního klubu s rodilým mluvčím pořádaného Českým centrem.

Sametová revoluce 1989 - Národní muzeum

27.1.2020 - 23.12.2020

V rámci účasti na oslavách 30. výročí sametové revoluce v České republice a na Slovensku uvede České centrum Kyjev výstavu připravenou českým Národním muzeem. Výstava připomíná formou informačních...

Výstava CzechImage v Ukrajině

13.2.2020 - 21.12.2020

Výstavy studentů grafických škol v Ukrajině na téma CzechImage zahajují dialog o pohledu mladé generace na současnou „značku“ Česka.

Všechny akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala