Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

27.9.2015 11:00 - 18:00

Evropský den jazyků 2015

České centrum v Kyjevě spolu s Goethe-Institut, Britskou radou, Francouzským Institutem, Španělským Institutem a Polským Institutem Vás zvou na oslavu Evropského dne jazyků.

Během dne se uskuteční zkušební hodiny pro dospělé a děti, prezentace studií v Evropě, promítání evropského kina, setkání kolem knihy, konkurzy, hry během dne a sváteční koncert na závěr.

Událost proběhne v prostorech Britské rady v Ukrajině a Goethe-Institutu v Ukrajině, a také ve dvoře Kyjevsko-mohyljanské akademie. Vstup je zdarma.


Poprvé Evropský den jazyků organizovala Rada Evropy v rámci Evropského roku jazyků v roce 2001. Evropská komise a Evropské centrum pro výuku živých jazyků se aktivně podílí na organizaci událostí během dne. Cílem Evropského dne jazyků je obrátit pozornost auditoria na jazyky, které používají v Evropě, šířit kulturní a lingvistickou různorodost, podněcovat výuku jazyků během celého života.

Evropská Unie má 24 oficiálních jazyků, skoro 60 regionálních jazyků a jazyků menšin a více než 175 jazyků, které používají emigranti. Existuje kolem 6000-7000 jazyků ve světe, většinou se jedná o jazyky Asie a Afriky. Minimálně polovina obyvatel planety mluví dvěma a více jazyky nebo rozumí dvěma a více jazykům.

„Evropský den jazyků je pro každého! Jazyk a komunikace má více než kdy předtím ústřední roli v naší společnosti. Učení se jazykům nabízí způsob jak otevřít naši mysl novým perspektivám a kulturám“, řekla paní Olöf Ólafsdóttir, ředitelka Direktorátu demokratického občanství a participace v Radě Evropy.

Dodatečná informace - www.britishcocuncil.org.ua, http://kyiv.czechcentres.cz/, www.goethe.de/ins/ua, www.institutfrancais-ukraine.com, http://www.polinst.kiev.ua/

e-mail: contact@ifu.kiev.ua, tel.: 482 23 71

 

Soutěž!

Vítěz obdrží certifikát na výlet pro dva do Barcelony.

Podmínky:

 

Místo konání:

Kyjev

Datum:

27.9.2015 11:00 - 18:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala