Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

11.10.2012 18:00 - 14.10.2012

Ensemble Nostri Temporis druhý ročník projektu pod názvem „TRANZIT-2“

Projekt aktuální hudby „TRANZIT“ byl před rokem zrealizován kyjevskou formací Ensemble Nostri Temporis (ENT), jež už během pěti let aktivně pracuje ve směru mezinárodní integrace hudebního prostředí Ukrajiny a aktivně spolupracuje s východními a západními partnery, nabízejíc výrazným současným evropským skladatelům různých generaci zúčastnit se jejích projektů.

Tato akce se poprvé konala za podpory Goethe-Institut a Polského institutu v Kyjevě na Mezinárodním festivalu současné hudby „Kontrasty“ v Kyjevě a Lvově v říjnu 2011 – tehdy zněla v programu hudba dvou proslulých evropských skladatelů, a to Gerhard Stäbler z Německa a Tadeusze Wieleckiho z Polska v kombinaci s novými skladbami ukrajinských a ruských skladatelů. Autorem idey projektu byl skladatel, ředitel ENT Bohdan Segin.

V roce 2012 uspořádá Ensemble Nostri Temporis druhý ročník projektu pod názvem „TRANZIT-2“. Hlavní idea projektu zůstává neměnná, a to prezentovat na Ukrajině aktuální tendence současné klasické hudby prostřednictvím svérázné zvukové cesty z Východu na Západ, provést posluchače neprobádanými cestami nových znění, jež jsou příznačné pro hudbu 21. století. Taková cesta, „zvukový tranzit“, je asi symbolem jedné z hlavních zásad současného evropského umění, kterou lze vyjádřit jako otevřenost k poznání všeho nového a integrace do aktuálních uměleckých procesů.

„TRANZIT-2“ se uskuteční v říjnu tohoto roku ve Lvově, kde proběhnou všechny akce v koncertní síni Lvovské oblastní filharmonie v rámci letošního festivalu „Kontrasty“, a v Kyjevě – v hale Goethe-Institut. Zvláštním na letošním projektu bude třeba to, že v předvečer koncertů proběhnou veřejná setkání-prezentace se všemi pozvanými skladateli-účastníky projektu, jimiž letos budou cizí skladatelé mladší generace Gregor Mayrhofer (Německo), Šimon Voseček (Česká republika), Karol Nepelski (Polsko) a skupina skladatelů z Ukrajiny, jež stále spolupracuje s Ensemble Nostri Temporis. Během dvou koncertů se budou pod vedením polského kapelníka Grzegorze Wierusa vykonávat nové audio-vizuální skladby těchto autorů, většina kterých byly napsány schválně pro tento projekt.

„TRANZIT-2“ se bude realizovat v spolupráci s Goethe-Institut, Polským Institutem v Kyjevě, Českým centrem v Kyjevě a Lvivskou oblastní filharmonií.

Místo konání:
Kyiv, Goethe Institut (Voloska 12/4)
Datum:

Od: 11.10.2012 18:00
Do: 14.10.2012

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce

Nejbližší akce

Sborník bez hranic

1.12.2019 - 31.12.2020

Stopa v čase. Knížka bez hranic. Soubor textů mapující činnosti Českého centra Kyjev.

Czech In v Historické Pravdě

1.1.2020 - 31.12.2020

Série populárních naučných článků z pera historiků mapující významné milníky života české společnosti.

Cena Susanny Roth

1.1.2020 - 30.6.2020

Česká centra (dále „ČC“) a České literární centrum, sekce Moravské zemské knihovny v Brně (dále „ČLC“), vyhlašují 6. ročník Mezinárodní překladatelské soutěže Cena Susanny Roth (dále jen „soutěž“)...

Konverzační klub

10.1.2020 - 23.12.2020

Milovníci češtiny a České republiky se můžou zúčastnit konverzačního klubu s rodilým mluvčím pořádaného Českým centrem.

Sametová revoluce 1989 - Národní muzeum

27.1.2020 - 23.12.2020

V rámci účasti na oslavách 30. výročí sametové revoluce v České republice a na Slovensku uvede České centrum Kyjev výstavu připravenou českým Národním muzeem. Výstava připomíná formou informačních...

Výstava CzechImage v Ukrajině

13.2.2020 - 21.12.2020

Výstavy studentů grafických škol v Ukrajině na téma CzechImage zahajují dialog o pohledu mladé generace na současnou „značku“ Česka.

Všechny akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala