Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

23.9.2016 19:00 - 25.9.2016

Český víkend na "Gogol-Fest"

V rámci festivalu "Gogol-Fest" České centrum v Kyjevě spolu s Národním dramatickým divadlem Ivana Franka uvedou hru Václava Havla Asanace, film Podzimní vzpomínky a výstavu 11 světů – Současná česká ilustrace pro děti.

23-25.září    -  11 světů – Současná česká ilustrace pro děti

 Book Platform (prst 3.1)

Výstava 11 světů si dala za cíl předvést potenciál současné české ilustrace pro děti. Představuje jedenáctku autorů s výrazovou specifikou, autorů umělecky svébytných, přirozeně překračujících hranice ilustrace směrem k dalším technikám a médiím – k volné kresbě, ke grafice, koláži, komiksu, k autorské knize, k textilnímu výtvarnictví nebo k animovanému filmu.

Jedenáct autorů je vesměs mladší a střední generace, nicméně na svém kontě mají mnozí z nich už dlouhou řadu úspěšných, někdy doslova ikonických realizací, ať knižních (jako Pavel Čech nebo Renáta Fučíková), filmových (Galina Miklínová), výstavních (David Böhm a Jiří Franta) nebo multimediálních (Petr Nikl); někteří se prosadili přirozeně i v zahraničí (Lucie Lomová).

Výstava pak není klasickou výstavou, ale interaktivním projektem. Jeho smyslem není pasivní konzumace, ale aktivní spoluúčast – 11 světů chce vtáhnout návštěvníky přímo doprostřed tvůrčího procesu, dát jim šanci bavit se stejně kreativně jako sami autoři. K tomu slouží jak celkové pojetí výstavy jako série autonomních „hnízd“, tak jejich konkrétní zabydlení různými typy her a kratochvílí.

 


23. září - 19.00 - Mezinárodní art koprodukce
  Art dům 2

Prezentace hry Asanace. Historicky první uvedení hry Václava Havla na ukrajinském jevišti a v ukrajinštině proběhlo v Národním akademickém dramatickém divadle Ivana Franka v Kyjevě. Představení je společným dílem českých a ukrajinských inscenátorů a je součástí celoročních oslav Rok Havla.

Také bude představen film  Podzimní vzpomínky.

 

 

Místo konání:

Kyjev, ul. Bilomorska 1

Datum:

Od: 23.9.2016 19:00
Do: 25.9.2016

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala