Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

20.3.2015 - 27.3.2015

Mezinárodní festival o lidských právech Docudays

V rámci Mezinárodního festivalu o lidských právech Docudays UA, který proběhne ve dnech 20. – 27.3. 2015 do výběrové soutěže se dostal český snímek!

 

Jáma (Jiří Stejskal/ČR/2014/84 min) 

Kolem malebné ukrajinské farmy se nerozléhají polnosti, ale velké sídliště. Na Natašin pozemek na periferii Kyjeva, jenž rok po roce panely zatlačují hlouběji do jámy, shlížejí zlověstné jeřáby. Hrdá majitelka brání nejen desítky akrů půdy, ale také tradiční hodnoty rodiny, víry a vlastnictví. Z ptačí perspektivy pohledu na snímaný prostor ostře vystupuje kontrast vesnice a města. Svérázný model rodinného podniku je vykreslený ve čtyřleté kronice z pohledu hosta z ciziny, který nijak nenarušuje způsob života, jenž rodina žije po generace.

Jiří Stejskal (ČR) absolvoval studium audiovize, střihu a zvuku na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně. Své vzdělání doplnil titulem z oboru filmové režie na univerzitě v Talinu. Byl střihačem filmu Doda Gombára Smíchov pláče, Brooklyn spí (2011) a podílel se i na dokumentech České televize. Stejskal se navíc profesně věnuje fotografii a divadlu.

Detailní informace o programu i vybraných snímcích již brzy na: http://docudays.org.ua/

Místo konání:

Kyjev, Saksahanskoho, 6

Datum:

Od: 20.3.2015
Do: 27.3.2015

Organizátor:


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala