Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

1.1.2018 - 31.12.2018

Český dům Lvov

České centrum v Kyjevě otevírá letos za spolupráce s kulturním odborem města Lvov a městskou knihovnickou sítí ve Lvově svou pobočku.

Mezi regiony západní Ukrajiny, které historicky i kulturně náleží spíše ke střední, než východní Evropě, zaujímá výlučné postavení Lvov. Dynamika této více než osmiisettisícové metropole přirozeně přesahuje hranice města a ovlivňuje nejen přilehlou (Lvovskou) oblast, která patří mezi nejlidnatější na Ukrajině.

České centrum Kyjev otevírá letos ve spolupráci s kulturním odborem města Lvov a měststkou knihovnickou sítí ve Lvově svoji pobočku. Doba otevření Českého domu Lvov opravdu přeje. Česká republika je pro Ukrajince atraktivní, což se mj. odráží na mimořádném zájmu o kurzy češtiny a kulturu vůbec. Co se týče Českého centra, je díky tomu na Ukrajině velmi dobře vidět i vedle tak silných hráčů, jako je například British Council, Goethe Institut, nebo Polský institut. Český dům Lvov by měl otevřít další turnus jazykových kurzů již v nových prostorech v polovině září 2018.

Právě sem se České republice vyplatí dlouhodobě koncentrovat aktivity související s posilováním dobrého jména země a vzájemných kontaktů (ekonomických, kulturních, politických) s Ukrajinou. 

 

Místo konání:
Lvov
Datum:

Od: 1.1.2018
Do: 31.12.2018

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala