Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

7.2.2016 15:00

Český design na Mercedes-Benz Kiev Fashion Days

Český módní návrhář Jiří Kalfař bude prezentovat svou novou kolekci pro podzim.zimu 16.17 na prestižní události Mercedes-Benz Kiev Fashion Days. Přehlídka bude prezentována pod záštitou Fashion Scout.

Tento týden módy se uskuteční od 4. do 8. února. Jiří Kalfař bude mít přehlídku 7.února 2016 v 15:00 na hlavní scéně v NSC Olimpiyskiy.

Po loňské účasti na Origin: Passion&Beliefs v italské Vincenze, po uvedení jeho fashion filmu na FashionClash Festivalu v holandském Maastrichu, úspěšném uvedení dvou kolekcí na londýnský trh (32 Dover Street ve Wolf Badger) a na on-line platformě NOTJUSTALABEL.com a v neposlední řadě na jeho přehlídce na slovenském FashionLive! Bratislava, toto je další krok k úspěchu na mezinárodní scéně pro tohoto pražského návrháře (27 let) .

 

Jiří Kalfař - INSPIRACE:

Mým záměrem bylo vytvořit a předvést svobodomyslnou kolekci, bohémskou. Téma, které mi dovolilo při vytváření být transformován do světa povídek a starých pohádek. Můj záměr byl spojit dohromady světy, styl a tradice bohémů, cikánů, básníků, králů a královen.

Chtěl jsem udělat barevnější kolekci, nekonvenční, ale zároven elegantní. Tak aby to vizuálně byl jakysi výlet do světa vzorů, malých detailů, materiálů, střihů a tvarů, kde používám vintage doplňky (knoflíky, šperky atp.), které mísím se současným desaignem.

,,Bohémství je něco, co mi přijde vlastně strašně přirozené. Já jsem strávil můj život na divadelních prknech, v jeho zákulisí a mezi všemi možnými druhy umělců. Stále jsem cestoval. Nikdy jsem nikde nezůstal na tolik dlouho, abych se tam usadil a zapustil kořeny.’’

 Na MBKFD bude předvedena jak dámská, tak i pánská část kolekce.

Kolekce spadá do tzv. slow ethical fashion. Vše bylo vyrobeno a produkovno zde v Čechách. Rovněž všechny kůže a kožešiny jsou faux-fur (umělá kůže neživočišného původu).

O FASHION SCOUT:

FashionScout je uznáván jako nejsilnější nezávislá platmorma pro rozvíjející se talenty na mezinárodním trhu (Londýn, Paříž a od března 2013 i Kyjev).

Fashion Scout Kiev poskytuje bezkonkureční náhled na to nejlepší z mladých mezinárodních designerských talentů. Zaměřuje se především na rostoucí ekonomický potenciál východní Evropy.

Fashion Scout každou sezónu uvádí výběr nových ,,za-zmínku-stojících,, návrhářů celosvětovému publiku.

 Kyjev je pufrovací zóna pro mladé designery před Paříží a Londýnem.

O NÁVRHÁŘI:

Módní návrhářství jsem nestudoval, a přesto návrhářem jsem. Být oděvní designer vyžaduje intuici, vkus, módní oko a vášeň, stejně tak jako znalost krásy a lidského těla. Mé vzdělání a zázemí mi poskytlo vše zmíněné. Studoval jsem a trénoval jsem dlouhá léta, abych se stal tanečníkem. Profesí, kde ty nejdůležitější věci jsou čistota pohybu, nekonečné linie a především krása a estetika. Měl jsem tu čest poznat, spolupracovat a účinkovat s nejvlivnějšími umělci dnešní doby jako byla Pina Bausch, Wayne McGregor, William Forsythe a další. Postupně jsem, nejdřív koketoval, poté plně, přesedlal na kariéru modela, kde jsem jeviště vyměnil za mola a photostudia. Jako model jsem žil ve většině světových módních metropolí od NYC, Paříže a Milána po Barcelonu a Londýn. Zde jsem poznal spoustu lidí od světoznámých i začínajích fotografů až po návrháře, editory, stylisty a další kreativce. Naslouchal jsem jejich znalostem, učil se a vychovoval se, tak abych při svém návratu do Prahy na konci roku 2012, mohl uvést svou první pret-a- porte kolekci.

 Být módním návrhářem vyžaduje vrozený a nekompromisní cit a vkus. Toto je něco s čím se narodíte a kultivujete to během života. To je ta jedna věc, kterou nevyčtete z knih, ani Vám ji nikdo nemůže předat během studií. To je ta jedna věc, jež se nazývá rukopisem.Za své působení jsem uvedl devět kolekcí (pět dámských a čtyři pánské). Má druhá kolekce byla prezentována na Mercedes-Benz Prague Fashion Weekendu v roce 2013 a o rok později jsem získal účast na Unique Fashion Week v rámci Range Rover Young Talent. V roce 2015 byla má kolekce předvedena na slovenském FashionLive! V Bratislavě. 

Kolekce JIRI KALFAR můžete koupit v Londýně (ve Wolf&Badger na Dover Street a Red Vatican v Dalstonu/East London), Praze a Bratislavě, stejně tak jako on-line na prestižním portálu pro nezávislé návrháře NOTJUSTLABEL.com.  

Minulý rok jsem byl mezi 100 vybranými návrháři, jež měli tu možnost prezentovat svou tvorbu na ORIGIN v italské Vicenze ( ,,With over 18,000 independent design talents at hand, NJAL has strategically selected one hundred of its network’s most groundbreaking and celebrated designers from 36 countries and 50 cities.). Film, jež jsem vytvořil k prezentaci kolekce a.w 15.16 byl vybrán do oficialní selekce FashionClash Festivalu v Holandsku a byl vysílán v rámci Fashion Film Night.  

Americký časopis NYLON mě zařadil mezi 8 mladých světových návrhářů, kteří by se měli sledovat: ,, We found new brands that blew our minds with their creativity and uniqueness. ́ ́ ( 8 up-and- coming designers to watch : http://www.nylon.com/articles/cool- newinternational-designers/page-7 ).  

Má tvorba se objevila ve světových edicích časopisů Schon , Tank a Blanc, stejně tak jako v českých mutacích časopisů Harper ́s Bazaar, Dolce Vita, InStyle, Glanc, ve slovenské EMMĚ a dalších.  

http://www.jirikalfar.com

http://www.fb.com-jiri.kalfar 


 

Místo konání:

Datum:

7.2.2016 15:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce

Nejbližší akce

Antologie současné české povídky

1.1.2019 - 22.12.2019

České centrum v Kyjevě připravuje ve spolupráci s prestižním ukrajinským nakladatelstvím A-Ba-ba-ha-la-ma-ha vydání sbírku současných českých povídek. Kniha vyjde u příležitosti stého výročí založení...

Certifikovaná zkouška

1.1.2019 - 31.12.2019

České centrum Kyjev ve spolupráci s Ústavem jazykové a odborné přípravy (UJOP) pořádá certifikovanou zkoušku z českého jazyka. Certifikovaná zkouška z češtiny pro cizince ověřuje stupeň dosažené...

Divadelní projekt - Dialog bez hranic

1.1.2019 - 31.12.2019

Ukrajinsko - český divadelní projekt, který seznamuje obě země se současnou dramturgií. Divadlo Lesji Ukrajinky (Lvov, UA) a Divadlo Studio (Ústí nad Labem, CZ) budou inscenovat hry českého a...

Konverzační klub

1.1.2019 - 31.12.2019

Milovníci češtiny a České republiky se můžou zúčastnit konverzačního klubu s rodilým mluvčím pořádaného Českým centrem.

Hra Všichi jsme přeci dospělí na Ukrajině

2.1.2019 - 27.12.2019

Ukrajinská adaptace nejhranější současné české hry: Příběhy obyčejného šílenství Petra Zelenky.

Dokumentární projekt - V Kyjevě se nestřílí

4.1.2019 - 23.12.2019

Za podpory Českého centra v Kyjevě čeští dokumentaristé natáčejí film na Ukrajině o dětech bez domova a o mladých lidech, kteří se snaží změnit svůj život.

Všechny akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala