Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

26.10.2018 - 28.10.2018

Česká účast na Záporožská knižní toloka

Ve dnech 26. až 28. října proběhne ve městě Záporoží 4. ročník knižního festivalu „Zaporizka knyžkova toloka“, který je největší akcí svého druhu na jihovýchodě Ukrajiny.

České centrum zde bude prezentovat výstavu „Za vaši a naši svobodu 1968–2018“ připravenou za spolupráce českých a ukrajinských historiků, která byla od září do října 2018 umístěná také na kyjevském náměstí Nezávislosti (Majdanu). V sobotu 27. října proběhne ve 12:00 k tématu srpnové okupace přednáška doktoranda v oboru historie na Wrocławské univerzitě Michala Lebdušky. Na festivalu bude také stánek Českého centra, u kterého si budou moci návštěvníci koupit ukrajinské překlady české literatury mimo jiné Václava Havla, Milana Kundery a nově také knihy Zeď Petra Síse. K dispozici budou i noviny Českého centra s informacemi o činnosti centra včetně nabídky kurzů českého jazyka.

Michal Lebduška

Absolvent oboru Mezinárodní teritoriální studia na Univerzitě Karlově v Praze se zaměřením na střední a východní Evropu. Působí jako analytik think tanku Asociace pro mezinárodní otázky a doktorand oboru historie na Wrocławské univerzitě v Polsku. V průběhu studia absolvoval studijní pobyty v Kyjevě, Lvově a na londýnské School of Slavonic and East European Studies. Věnuje se také překladům literatury z polského jazyka.

 

Místo konání:
Záporoži
Datum:

Od: 26.10.2018
Do: 28.10.2018

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala