Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

9.6.2019 14:00

Česká účast na festivalu Kyjev Print Fest

Do Kyjeva se na pozvání festivalu Kyjev Print Fest vydává česká ilustrátorka Nikola Logosová. Představí zde svou tvorbu jak v rámci malé výstavy v galerii Pictoric, tak na samotném festivalu při setkání s tvůrci.

Bude se jednat hlavně o grafické listy /litografie, sítotisk/ ale také o originální ilustrace. Hlavním tématem těchto ilustrací je zobrazení městské džungle, jde o procházku ulicemi různých měst, například Prahy, nebo také Tokia či New Yorku.

https://www.facebook.com/events/425104094887941/


Nikola Logosová /1992  

Vystudovala v ateliéru Ilustrace a grafiky na pražské UMPRUM pod vedením Juraje Horvátha a Michaely Kukovičové. Věnuje se hlavně vytváření plakátů a obrazových knih pro děti. Také sérii autorských knich, ve kterých se snaží zachytit atmosféru měst, které navštíví. Za svou poslední knihu pro děti Pozor doktor! kterou vydalo nakladatelství Běžíliška získala ocenění Zlatá stuha 2019, za svou poslední autorskou knihu New York zine zas cenu Nejkrásnější kniha.

www.nikolalogosova.cz


 

PRINT FEST is a hand printing festival. The main goal of the festival is to draw attention to the culture of printmaking and introduce it to the wider audience as a democratiс and accessible art. This festival creates the space for the dialog between artists and viewers. During this event there are market where artists from all over Ukraine can exhibit their art works, lecture program for the wide audience and free workshops where every visitor can try hand printing.

FREE ENTRY

Application form
https://forms.gle/pESLkGUtEu3q3CrG8

https://www.facebook.com/kyivprintfest/

Místo konání:

MetaCulture - Nyzhnoiurkivska St, 31

Datum:

9.6.2019 14:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala