Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

9.6.2019

Česká účast na festivalu Carbonarium v Kyjevě

Tereza Sikorová a Tomáš Moravanský s projektem POOL na festivalu Carbonarium v Kyjevě.

Tereza Sikorová a Tomáš Moravanský:

"Můj projekt POOL je site specific, který se vždy přizpůsobuje konkrétně místu, kde se odehrává, takže je to vlastně vždy trochu jiná performance. Jde o minimalistickou postavu post-klauna, který využívá přirozené vlastnosti okolí, ve kterém se právě nachází a vytváří z něj vlastní prostředí, ve kterém je přirozený. Dramaturgem, zvukařem a vůbec mou pomocnou rukou, co se týče techniky je Tomáš Moravanský, který také vytváří zvukovou kompozici k vystoupení přímo pro dané místo, takže je důležitou i nezbytnou součástí."


 

Carbonarium 2019


7th – 9th June, Kyiv, Ukraine.

Carbonarium 2019 is a second edition of an international performance art festival which is taking place in Kyiv, Ukraine. We are inviting performance artists and curators from all around the world to present contemporary art trends and to create an educational platform with the aim of development and popularization of performance art in Ukraine.
For the 2019 edition of the Carbonarium festival we are seeking for artists whose work is related to the topic The body of the city. We wish to embrace the notion of the body and the city, the relation between the two, the metaphor of a city as a body. The city as a living entity which provides us – the “microorganisms” living in it - with both opportunities as well as restrictions.


Organizer:
Carbon (Kyiv, Ukraine)

Festival partners:
Stockholm Performance Art (Stockholm, Sweden), Istanbul Performance Art (Istanbul, Turkey), Performance Crossings 2019 (Prague, Czech Republic), Performensk OPEN CALL for Artists 2019 (Minsk, Belarus)

Místo konání:

Carbon, ВДНГ, 13 павільйон, проспект Глушкова, 1 , Київ

Datum:

9.6.2019

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce

Nejbližší akce

Antologie současné české povídky

1.1.2019 - 22.12.2019

České centrum v Kyjevě připravuje ve spolupráci s prestižním ukrajinským nakladatelstvím A-Ba-ba-ha-la-ma-ha vydání sbírku současných českých povídek. Kniha vyjde u příležitosti stého výročí založení...

Certifikovaná zkouška

1.1.2019 - 31.12.2019

České centrum Kyjev ve spolupráci s Ústavem jazykové a odborné přípravy (UJOP) pořádá certifikovanou zkoušku z českého jazyka. Certifikovaná zkouška z češtiny pro cizince ověřuje stupeň dosažené...

Divadelní projekt - Dialog bez hranic

1.1.2019 - 31.12.2019

Ukrajinsko - český divadelní projekt, který seznamuje obě země se současnou dramturgií. Divadlo Lesji Ukrajinky (Lvov, UA) a Divadlo Studio (Ústí nad Labem, CZ) budou inscenovat hry českého a...

Konverzační klub

1.1.2019 - 31.12.2019

Milovníci češtiny a České republiky se můžou zúčastnit konverzačního klubu s rodilým mluvčím pořádaného Českým centrem.

Hra Všichi jsme přeci dospělí na Ukrajině

2.1.2019 - 27.12.2019

Ukrajinská adaptace nejhranější současné české hry: Příběhy obyčejného šílenství Petra Zelenky.

Dokumentární projekt - V Kyjevě se nestřílí

4.1.2019 - 23.12.2019

Za podpory Českého centra v Kyjevě čeští dokumentaristé natáčejí film na Ukrajině o dětech bez domova a o mladých lidech, kteří se snaží změnit svůj život.

Všechny akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala