Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

9.6.2019

Česká účast na festivalu Carbonarium v Kyjevě

Tereza Sikorová a Tomáš Moravanský s projektem POOL na festivalu Carbonarium v Kyjevě.

Tereza Sikorová a Tomáš Moravanský:

"Můj projekt POOL je site specific, který se vždy přizpůsobuje konkrétně místu, kde se odehrává, takže je to vlastně vždy trochu jiná performance. Jde o minimalistickou postavu post-klauna, který využívá přirozené vlastnosti okolí, ve kterém se právě nachází a vytváří z něj vlastní prostředí, ve kterém je přirozený. Dramaturgem, zvukařem a vůbec mou pomocnou rukou, co se týče techniky je Tomáš Moravanský, který také vytváří zvukovou kompozici k vystoupení přímo pro dané místo, takže je důležitou i nezbytnou součástí."


 

Carbonarium 2019


7th – 9th June, Kyiv, Ukraine.

Carbonarium 2019 is a second edition of an international performance art festival which is taking place in Kyiv, Ukraine. We are inviting performance artists and curators from all around the world to present contemporary art trends and to create an educational platform with the aim of development and popularization of performance art in Ukraine.
For the 2019 edition of the Carbonarium festival we are seeking for artists whose work is related to the topic The body of the city. We wish to embrace the notion of the body and the city, the relation between the two, the metaphor of a city as a body. The city as a living entity which provides us – the “microorganisms” living in it - with both opportunities as well as restrictions.


Organizer:
Carbon (Kyiv, Ukraine)

Festival partners:
Stockholm Performance Art (Stockholm, Sweden), Istanbul Performance Art (Istanbul, Turkey), Performance Crossings 2019 (Prague, Czech Republic), Performensk OPEN CALL for Artists 2019 (Minsk, Belarus)

Místo konání:

Carbon, ВДНГ, 13 павільйон, проспект Глушкова, 1 , Київ

Datum:

9.6.2019

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce

Nejbližší akce

Překladatelská soutěž Evropský překladatelský Lvov

1.1.2020 - 1.3.2020

Překladatelská soutěž pro studenty Evropský překladatelský Lvov upozorňuje na možnosti uměleckého překladu, výuku cizích jazyků a podporuje překladatelskou profesi. České centrum se k této soutěži...

Czech In v Historické Pravdě

1.1.2020 - 31.12.2020

Série populárních naučných článků z pera historiků mapující významné milníky života české společnosti.

Cena Susanny Roth

1.1.2020 - 30.6.2020

Česká centra (dále „ČC“) a České literární centrum, sekce Moravské zemské knihovny v Brně (dále „ČLC“), vyhlašují 6. ročník Mezinárodní překladatelské soutěže Cena Susanny Roth (dále jen „soutěž“)...

Konverzační klub

10.1.2020 - 23.12.2020

Milovníci češtiny a České republiky se můžou zúčastnit konverzačního klubu s rodilým mluvčím pořádaného Českým centrem.

Sametová revoluce 1989 - Národní muzeum

27.1.2020 - 23.12.2020

V rámci účasti na oslavách 30. výročí sametové revoluce v České republice a na Slovensku uvede České centrum Kyjev výstavu připravenou českým Národním muzeem. Výstava připomíná formou informačních...

Scio testy v Kyjevě

8.2.2020 - 4.4.2020

Národní srovnávací zkoušky nahrazují nebo doplňují přijímačky na desítky vysokých škol v České republice a na Slovensku. Od roku 2020 jsou dostupné i v Kyjevě.

Všechny akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala