Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

22.8.2016 - 24.8.2016

Brno-Charkov: kulturně-diplomatický kontext

Účast české delegace v rámci Mezinárodního fóra partnerských měst v Charkově za podpory Českého centra v Kyjevě.

Ke 25. výročí oslav nezávislosti Ukrajiny a Dne města proběhne Mezinárodní fórum partnerských měst. Mezi členy pozvaných delegací z více než 10 zemí, budou také zastupitelé města Brna.

Kromě oficiálního přijetí a programu, se bude náměstek primátora Matěj Hollan spolu s kolegyní paní Novotnou a ředitelkou českého centra Kyjev  Lucií Řehoříkovou, seznamovat s kulturním životem města Charkova. Pro delegaci je připraven alternativní program v doprovodu charkovských ředitelů kulturních institucí (divadlo, muzeum, filharmonie, univerzita).
V rámci programu budeme prezentovat krom partnerských projektů Brno - Charkov, také činnost českého centra v Kyjevě a jeho aktivit spojených bud bezprostředně s městem Charkov či celým územím Ukrajiny.

 


 

Matěj Hollan (* 9. listopadu 1984 Brno) je český hudebník a občanský aktivista, od října 2014 zastupitel města Brna(od listopadu 2014 pak 3. náměstek primátora) a Městské části Brno-střed, místopředseda politického hnutí Žít Brno.

Do listopadu 2014 byl předsedou občanského sdružení Brnění. Veřejně známým se stal zejména svými aktivitami za regulaci hazardu a některými kontroverzními tématy, jako byl spor o podzemní garáže pod Zelným trhem, spor o odsun brněnského hlavního nádraží[5], v němž jako člen koalice Nádraží v centru podporuje zachování nádraží v centru Brna, nebo o podobu brněnského územního plánu.

Publikuje své názory jak na svém blogu, tak na zpravodajském portálu iHNed.cz. Je jedním z autorů satirického portálu Žít Brno.

V dubnu 2013 obdržel Cenu Františka Kriegla, kterou uděluje Nadace Charty 77 za občanskou statečnost. V případě Matěje Hollana ocenila „nový typ občanského aktivismu, boj proti nelegálnímu hazardu a korupci a prosazování svobody informací“.

 

Místo konání:
Charkov
Datum:

Od: 22.8.2016
Do: 24.8.2016

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala