Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

27.6.2017 12:00

Alfa Jazz Fest 2017 ve Lvově

V rámci festivalu Alfa Jazz Fest do Lvova přijede kapela GrooveKeepers. Akce proběhne za podpory Velvyslanectví České republiky a Českého centra v Kyjevě.

 

 

GrooveKeepers

Jan Kořínek /CZ/

Jan Kořínek se narodil v roce 1976 do hudební rodiny Kořínků, jeho volba pianista tak byla pokračováním rodinné tradice. Už v útlém věku ho díky jeho otci zajímaly zejména swingové nahrávky. Přes Jiřího Šlitra a Jiřího Suchého, Vodňanského a Skoumala prošel až k Rayovi Charlesovi. V 16 letech proto odjel na studentskou výměnu do USA, kde navštěvoval školu s bohatým hudebním programem. Zde působil jako pianista v doprovodném triu pro jazzový pěvecký sbor, dále jako kytarista navštěvoval hodiny bigbandu a při škole si stihl založit i vlastní kvartet. Tento rok se stal pro Kořínka převratným, znovu objevil hudbu na které vyrůstal, tentokrát však přímo v její originální podobě. Blues se stal základním stavebním kamenem jeho hudby. Ihned po návratu z USA dává dohromady skupinu Blue Roots, jejímž základem je duo se slovinským zpěvákem a kytaristou Václavem Puričem. Na své koncerty pravidelně zve hosty, jako jsou Jiří Schmitz, Peter Binder nebo Rene Trossmana.

Najponk - piano, Fender Rhodes

Jan Kořínek - Hammond organ

Osian Roberts - saxophone

Marek Urbanek - drums

 


 

Alfa Jazz Fest  - international open-air jazz festival, which is annually held in June in Lviv (Ukraine). Concerts featuring over a hundred world class musicians, performing on three stages in the city’s downtown area, over 40,000 spectators and around 100 accredited press reporters –this is story of the Alfa Jazz Fest of the previous years. The first festival was successfully held in 2011.

The festival takes place on three stages:

  • Main stage in Bohdan Khmelnytskyi Culture Park: the stage dedicated to Eddie Rosner (ticket required)
  • Stage on the central square of the city: Rynok Square (free entrance)
  • Stage in the historic part of the city: Pototski Palace Square (free entrance)

Inaddition to concerts of jazz musicians from around the world, duringthe festival are held jam sessions, master-classes and autographsessions of world jazz stars.

Theawarding ceremony «Alfa Jazz Fest Awards» dedicated to Eddie Rosneris annually held within the festival in Lviv. This Award isestablished to honour the musicians who have made significantcontribution into development of jazz music. The winner is selectedby voting of a wide range of experts, including music critics,prominent culture persons, public and government officials,journalists and entrepreneurs from different countries.

Organizerof the festival: LLC “Leopolis Jazz”.

 

 

Místo konání:
Lvov
Datum:

27.6.2017 12:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce

Nejbližší akce

Sborník bez hranic

1.12.2019 - 31.12.2020

Stopa v čase. Knížka bez hranic. Soubor textů mapující činnosti Českého centra Kyjev.

Czech In v Historické Pravdě

1.1.2020 - 31.12.2020

Série populárních naučných článků z pera historiků mapující významné milníky života české společnosti.

Cena Susanny Roth

1.1.2020 - 30.6.2020

Česká centra (dále „ČC“) a České literární centrum, sekce Moravské zemské knihovny v Brně (dále „ČLC“), vyhlašují 6. ročník Mezinárodní překladatelské soutěže Cena Susanny Roth (dále jen „soutěž“)...

Konverzační klub

10.1.2020 - 23.12.2020

Milovníci češtiny a České republiky se můžou zúčastnit konverzačního klubu s rodilým mluvčím pořádaného Českým centrem.

Sametová revoluce 1989 - Národní muzeum

27.1.2020 - 23.12.2020

V rámci účasti na oslavách 30. výročí sametové revoluce v České republice a na Slovensku uvede České centrum Kyjev výstavu připravenou českým Národním muzeem. Výstava připomíná formou informačních...

Výstava CzechImage v Ukrajině

13.2.2020 - 21.12.2020

Výstavy studentů grafických škol v Ukrajině na téma CzechImage zahajují dialog o pohledu mladé generace na současnou „značku“ Česka.

Všechny akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala