Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Inscenace Ministerstvo školství a vědy Ukrajina v Ústí nad Labem

Všechny novinky

Inscenace Ministerstvo školství a vědy Ukrajina v Ústí nad Labem

Činoherní studio v české premiéře uvede na studiové scéně Obejvák inscenaci Ministerstvo školství a vědy Ukrajina.

Dialog bez hranic je unikátním projektem, kde se bude moci ukrajinské i české obecenstvo seznámit se současnou ukrajinskou a českou dramatikou a poetikou mladých česko-ukrajinských tvůrců. Činoherní studio uvede v české premiéře titul Ministerstvo školství a vědy Ukrajina a lvovská scéna inscenuje text mladé české dramatičky Moniky Kaňové Lidi. Ten se umístil na třetím místě v rámci Anonymní dramatické soutěže agentury Aura-Pont. Obě inscenace budou mít i své zahraniční premiéry – Ministerstvo školství a vědy Ukrajina bude uvedeno ve Lvově v říjnu 2019 a Lidi budou součástí programu ústeckého divadelního festivalu KULT v říjnu 2019.

 


 

NEJBLIŽŠÍ TERMÍNY

  • pá 3. 5. / 19:00 /
  • po 27. 5. / 19:00 /

SÍDLO:

Činoherní studio města Ústí nad Labem, p. o.
Varšavská 767/7, 400 03 Ústí nad Labem

Ministerstvo školství a vědy Ukrajina

Sedmou premiérou 47. sezóny Činoherního studia je inscenace Ministerstvo školství a vědy Ukrajina mladé současné ukrajinské autorky Anastasii Kosodii. Příběh o cestování v čase, kde se budoucnost prolíná s přítomností a minulost s budoucností. Inscenace vznikla v rámci koprodukčního projektu Dialog bez hranic, na kterém se podílí Činoherní studio spolu s ukrajinským Lesya Ukrainka Academic Drama Theatre ve Lvově.

 

Dialog bez hranic je unikátním projektem, kde se bude moci ukrajinské i české obecenstvo seznámit se současnou ukrajinskou a českou dramatikou a poetikou mladých česko-ukrajinských tvůrců. Činoherní studio uvede v české premiéře titul Ministerstvo školství a vědy Ukrajina a lvovská scéna inscenuje text mladé české dramatičky Moniky Kaňové Lidi. Ten se umístil na třetím místě v rámci Anonymní dramatické soutěže agentury Aura-Pont. Obě inscenace budou mít i své zahraniční premiéry – Ministerstvo školství a vědy Ukrajina bude uvedeno ve Lvově v říjnu 2019 a Lidi budou součástí programu ústeckého divadelního festivalu KULT v říjnu 2019.

  

web inscenace:

https://www.cinoherak.cz/repertoar/ministerstvo-skolstvi-a-vedy-ukrajina/

 

další ohlasy:

https://www.divadlo.cz/?clanky=cinoherni-studio-v-ceske-premiere-uvede-na-studiove-scene-obejvak-inscenaci-ministerstvo-skolstvi-a-vedy-ukrajina

                              

 


 

Inscenace Lidi ve Lvově

  • 8-9.6

Adresa: Divadlo Lesji Ukrajinky, Lvov