Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

2.2.2017    |    28.12.2017

České čtvrtky v Knihárnách Je.

České čtvrtky v Knihárnách Je představují průřez současnou českou kinematografií. Ty nejlepší snímky , které čeští tvůrci natočili od šedesátých let po současnost.

16.1.2017    |    30.12.2017

Rodilí mluvčí na Ukrajině

České centrum Kyjev zajišťuje výuku českého jazyka rodilými mluvčími na Ukrajině. Kurzy češtiny vedeme v Kyjevě, Lvově, Charkově, Dnipro, Vinnici, Ivano-Frankivsku а Minsku.

16.1.2017    |    31.3.2017

Zimní semestr 2017 jazykového kurzu

Kurzy češtiny organizuje České centru od roku 2001. Kurzy vedou kvalifikovaní lektoři, kteří mají individuální přístup ke každému posluchači jazykových kurzů.

Kalendář

Kalendář

Novinky

Galerie
Videa

Galerie

18. 12. 2016

Pamětní deska Václava Havla v Kyjevě

Dne 15. prosince 2016 navštívil Ukrajinu ministr kultury Daniel Herman. Během své návštěvy podepsal bilaterální dohodu o spolupráci mezi ministerstvy kultury Ukrajiny a ČR a zúčastnil se slavnostního odhalení pamětní desky Václava Havla na nově přejmenovaném bulváru Václava Havla v Kyjevě.

15. 12. 2016

Předání cen výtvarné soutěže Lidice 2016

Dne 9. prosince 2016 proběhlo v prostorách české ambasády v Kyjevě slavnostní předávání ocenění ukrajinským dětem, které se svými výtvarnými díly uspěly ve 44. ročníku mezinárodní dětské výtvarné soutěže Lidice. Dvacet osm oceněných dětí jsou žáky výtvarných škol v Kyjevě, Charkově, Oděse, Doněcku, Mykolajevě, Záporoží, Banyliv-Pidhirnyi, Nižynu a Sumách. Dětem byly předány medaile nebo čestná uznání a upomínkové předměty z rukou vedoucí velvyslanectví Zdeňky Caisové. České centrum připravilo pro děti program, ve kterém je seznámilo s historií Lidic, s českými vánočními tradicemi, a připravilo výtvarnou dílnu, ve které děti vyráběly vánoční svícny z přírodních materiálů a zdobily perníčky. Mezinárodní dětská výtvarná výstava Lidice byla založena v roce 1967 k uctění památky dětských obětí z české obce Lidice, zavražděných německými nacisty v roce 1942, a všech dalších dětí, které zahynuly ve válečných konfliktech. Tato původně česká národní výstava se stala v roce 1973 výstavou mezinárodní a během své historie se stala dobře známou po celém světě. Hlavním tématem 44. ročníku letošní mezinárodní výtvarné soutěže byla škola a vzdělání. Děti se mohou zúčastnit příštího 45. ročníku, který byl již vyhlášen. Jeho tématem je cestování. Bližší informace o soutěži naleznete na webových stránkách http://www.mdvv-lidice.cz . Obrázky oceněných ukrajinských dětí pak na adrese: http://www.mdvv-lidice.cz/archiv/44/oceneni/zahranici//#c50

14. 11. 2016

Recepce u příležitosti ukončení roku Václava Havla

U příležitosti ukončení roku Václava Havla na Ukrajině a oslavy státního svátku České republiky uspořádalo velvyslanectví České republiky v Mysteckém Arzenálu dne 21. října recepci.

14. 11. 2016

The Plastic People of the Universe na Ukrajině

Dne 18. října 2016 vystoupila v Charkově s unikátním koncertem „Co znamená vésti koně“ česká undergroundová skupina The Plastic People of the Universe za doprovodu akademického symfonického orchestru mladých „Slobožanski“ z Charkova, který dirigoval brněnský dirigent Pavel Šnajdr. Koncert uspořádalo České centrum Kyjev ve spolupráci s velvyslanectvím ČR za velké podpory pana Olega Čigrinova, honorárního konzula ČR v Charkově, města Brna a dalších sponzorů.

Videa

Video placehodler