Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

23.9.2016    |    25.9.2016

Český víkend na "Gogol-Fest"

V rámci festivalu "Gogol-Fest" České centrum v Kyjevě spolu s Národním dramatickým divadlem Ivana Franka uvedou hru Václava Havla Asanace, film Podzimní vzpomínky a výstavu 11 světů – Současná česká ilustrace pro děti.

1.10.2016

Evropský den jazyků 2016

České centrum v Kyjevě spolu s Goethe-Institut, Britskou radou, Francouzským Institutem, Španělským Institutem a Polským Institutem Vás zvou na oslavu Evropského dne jazyků.

15.9.2016    |    31.12.2016

Rodilí mluvčí na Ukrajině

České centrum Kyjev zajišťuje výuku českého jazyka rodilými mluvčími na Ukrajině. Kurzy češtiny vedeme v Kyjevě, Lvově, Charkově, Dnipro, Vinnici, Ivano-Frankivsku а Minsku.

18.10.2016

The Plastic People of the Universe v Charkově

České Centrum Kyjev a Charkovský filharmonický orchestr představují koncert The Plastic People of the Universe „Co znamená vésti koně“

11.7.2016    |    31.12.2016

Přejmenování bulváru v Kyjevě na počest Václava Havla

O přejmenování ulic v Kyjevě i osobě Václava Havla a Ivana Lepseho proběhla na podzim série debat, které organizovalo České centrum v Kyjevě. Jedna z hlavních kyjevských ulic, nesoucí dosud jméno sovětského revolucionáře Ivana Lepseho, bude zřejmě přejmenována na třídu Václava Havla. Pro změnu názvu se vyslovila většina v lidovém hlasování.

Kalendář

Kalendář

Novinky

Galerie
Videa

Galerie

13. 06. 2016

Premiéra hry Asanace Václava Havla v Kyjevě

Historicky první uveden hry Václava Havla na ukrajinském jevišti a v ukrajinštině proběhlo dne 10. června v 19.00 v Národním akademickém dramatickém divadle Ivana Franka v Kyjevě. Představení je společným dílem českých a ukrajinských inscenátorů a je součástí celoročních oslav Rok Havla. Režie: Břetislav Rychlík Hudba: Matěj Kroupa Scéna: Martin Černý Kostýmy: Markéta Oslzlá-Sedláčková Hrají herci Národního akademického dramatického divadla Ivana Franka, Kyjev. Ukrajinci s Asanací uskuteční i ojedinělý experiment – přijedou s ní do Prahy. Bude uvedena 9. října jako součást festivalu Havel80 v české metropoli. -foto byAnastasiia Artemyak, Sergiy Korovayny, Valeriia Landar

07. 06. 2016

Made in Slavutych

Česká výtvarnice Kateřina Šedá představuje svůj nový projekt Made in Slavutych.

07. 06. 2016

Den Evropy v Kyjevě

Spolu se zástupci všech zemí Evropské unie České centrum se zúčastníl Dne Evropy v Kyjevě.

Videa

Video placehodler

Kurzy českého jazyka

Kurzy češtiny organizuje České centru od roku 2001. Kurzy vedou kvalifikovaní lektoři, kteří mají individuální přístup ke každému posluchači jazykových kurzů.